ترشی فلفل شمالی یکی از تند ترین و محبوب ترین ترشی ها است که البته می توان آن را با نوع شیرین فلفل ها تهیه کرد که در آن صورت دیگر تند نیست و این بستگی به سلیقه شما دارد که می خواهید از کدام نوع مصرف کنید البته روش اصلی تهیه ترشی فلفل شمالی با فلفل تند است که چون ممکن است برخی افراد نتوانند از آن استفاده کنند با فلفل شیرین نیز تهیه می شود. این ترشی را می توان با انوع غذا ها میل کرد. از این ترشی به عنوان دورچین غذاهای مختلف نیز استفاده می شود. ترشی یکی از موادی است که باعث افزایش اشتها و هضم بهتر غذا می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی فلفل شمالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی فلفل شمالی

فلفلبه میزان دلخواه
سیرچند حبه
سرکهبه میزان دلخواه
آبچند لیوان
نمکمقداری

طرز تهیه ترشی فلفل شمالی

مرحله اول: پخت فلفل ها در آب جوش

فلفل ها را با آب بشورید و اگر فلفلی خراب است آن را دور بریزید سپس در یک قابلمه آب بریزید و فلفل ها را نیز به آن اضافه کنید سپس روی گاز قرار دهید و بزارید با حرارت ملایم بپزد.

مرحله دوم: اضافه کردن سرکه و سیر

بعد از پخت فلفل ها آن را در آبکش بریزید تا آب آن جدا شود سپس سرکه را به آن اضافه کنید و در ادامه سیر را پوست کنید و اگر دوست داشتید خرد کنید یا می توانید به طور کامل و خرد نشده از آن در تهیه ترشی استفاده کنید. سیر را نیز به مواد ترشی اضافه کنید و در ادامه نمک را نیز بیفزایید و کمی هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه ترشی فلفل شمالی

در یک شیشه تمیز و خشک که درب فلزی دارد ترشی را بریزید و کنار بزارید و به آن به مدت 5 روز زمان دهید تا به طور کامل آماده شود سپس با انواع غذا ها نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی فلفل شمالی

  1. این ترشی را با انواع فلفل قرمز یا سبز و یا تند و شیرینی می توان تهیه کرد و مانعی ندارد.
  2. اگر می خوهید یکی ترشی ترش تر داشته باشید باید از مقدار بیشتری سرکه استفاده کنید.
  3. از مقداری سبزی ترخون پاک و خرد شده و تخم گشنیز برای عطر بیشتر می توانید در هنگام اضافه کردن سرکه استفاده کنید.
1.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: