شربت توت فرنگی یکی از انواع شربت ها می باشد که بسیار خوشمزه و بهاری می باشد. شما می توانید این شربت خوشمزه را بدون مربا تهیه کنید و توت فرنگی را میکس کنید. شربت توت فرنگی بی شک یکی از بهترین و خوشمزه ترین شربت ها می باشد. توت فرنگی یکی از میوه های بسیار خوشمزه و پر خاصیت می باشد که حاوی ویتامین سی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت توت فرنگی بدون مربا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت توت فرنگی مرحله به مرحله:

توت فرنگی1 کیلوگرم
شکر1.5 کیلوگرم
آب2 پیمانه
آبلیموترش1 ق چای خوری

طرز تهیه شربت توت فرنگی بدون مربا:

مرحله اول: آماده سازی توت فرنگی

ابتدا توت فرنگی را بشورید و اگر شاخه و برگ دارید بگیرید. توت فرنگی را داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود و اگر قسمتی از توت فرنگی خراب است حتما بگیرید.

مرحله دوم: جوشاندن شکر و آب

آب و شکر را داخل یک قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید و بدون همزدن اجازه دهید تا شکر ذوب شود. وقتی شروع به جوشیدن کرد باید آبلیموترش تازه را اضافه کنید.

مرحله سوم: افزودن توت فرنگی

بعد از حل شدن شکر باید توت فرنگی ها را اضافه کنید و برای 15 دقیقه بگذارید تا توت فرنگی ها بجوشد. در ادامه کف روی شربت را مداوم جمع کنید تا در انتها شربت شفافی داشته باشید.

مرحله چهارم: تهیه شربت توت فرنگی

حرارت را کم کنید و برای 15 دقیقه دیگر زمان دهید تا شربت غلیظ شود و توت فرنگی ها به طور کامل پخته شوند. قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا خوب خنک شود. حالا توت فرنگی را به همراه شربت آن داخل میکسر ریخته و خوب میکس و پوره کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شربت توت فرنگی مرحله به مرحله:

  1. افزودن لیموترش مانع شکرک زدن شربت می شود.
  2. به دلخواه می توانید 1 ق غذا خوری گلاب نیز به شربت اضافه کنید.
  3. مقدار شکر بسته به شیرینی توت فرنگی ها دارد و می توانید به دلخواه خود مقدار شکر را تغییر دهید.
  4. توت فرنگی محلی برای تهیه شربت مناسب تر هستند.
3.8/5 - (13 امتیاز)

دسته بندی شده در: