خورش چغاله بادام از میوه نوبرانه بهاری درخت بادام تهیه می شود. این میوه ترد و ترش هم به صورت خام بسیار خوشمزه است و هم در خورش خوش عطر و طعم چغاله بادام. برای این خورش از نعنا و جعفری تازه استفاده می شود تهیه این غذای مغذی و خوشمزه بسیار راحت می باشد و به همراه چلوی ایرانی یک وعده غذایی کامل می باشد. امروز طرز تهیه خورشت چغاله بادام با گوشت را به شما آموزش می دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه خورش چغاله بادام:

چغاله بادام500 گرم
گوشت خورشتی500 گرم
پیاز خلالی شده2 عدد
جعفری خرد شده350 گرم
نعنا خرد شده150 گرم
آبغورهبه میزان لازم
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه خورش چغاله بادام با گوشت و سبزی:

مرحله اول پخت گوشت:

ابتدا قابلمه مناسبی را روی حرارت گذاشته و داخل آن روغن ریخته و پیاز خلالی را داخل آن خوب تفت می دهیم. تا طلایی شود حالا گوشت و زردچوبه را به پیاز افزوده تا زمانیکه رنگ گوشت تغییر کند گوشت را تفت می دهیم حالا آب جوشیده روی گوشت ریخته و اجازه می دهیم تا گوشت پخته شود.

مرحله دوم افزودن چغاله:

بعد از گذشت ا ساعت از پخت خورش چغاله های برش خرده را به خورش می افزاییم تا تا زمانیکه پخت گوشت تکمیل شود چغاله هم پخته شود.

مرحله سوم افزودن سبزی خورش:

نعنا و جعفری خرد شده را داخل تابه ای ریخته و به همراه روغن خوب تفت می دهیم و در اواخر پخت گوشت به خورش می افزاییم تا به همراه خورش خوب جا بیفتد و مزه ها با هم ترکیب شوند.

مرحله چهارم اندازه کردن چاشنی خورش:

در نیم ساعت آخر پخت خورش چغاله بادام باید نمک، فلفل و آبغوره خورش را اندازه می کنیم. گوشت و چغاله خورش باید کاملا پخته و نرم شده باشد و خورش به روغن افتاده باشد. حالا در کنار چلوی ایرانی نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه خورش چغاله بادام:

  1. بهتر است این خورش را با گوشت گوسفندی تهیه کنید.
  2. بهتر است ار 1 قاشق غذا خوری زعفران دم شده برای انتهای کار و طعم نهایی در خورش استفاده کنید.
  3. به مبزان نعنا و جعفری دقت کنید اگر نعنا بیشتر شود خورش تلخ می شود.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: