پفیلا گوجه ای یا پاپ کورن گوجه ای یکی از خوشمزه تنقلات همه مردم دنیا می باشد که بسیار خوشمزه و راحت و در طعم ها و مزه های مختلف تهیه می شود و تهیه آن در خانه کار بسیار ساده ای می باشد. شما می توانید با کمی ذرت یک پفیلا خوشمزه بدون نیاز داشتن به دستگاه خاصی در خانه تهیه کنید. شاید برای شما جالب باشد پاپ کورن جزء دانه های کامل است و منبع خوبی از فیبر هستند و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و می توانید پفیلا را یک میان وعده فوق العاده دانست. امروز در آشمزی طرز تهیه پفیلا گوجه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پفیلا گوجه ای خانگی:

ذرت1/2 پیمانه
روغن1 ق غذا خوری
نمک1 ق غذا خوری
پودر گوجه3 ق غذا خوری

طرز تهیه پفیلا گوجه ای خوشمزه و ساده در خانه:

مرحله اول: گرم کردن قابلمه

ابتدا قابلمه مورد نظر را روی حرارت قرار دهید تا خوب داغ شود و بعد روغن و نمک را اضافه کنید و صبر کنید تا روغن کاملا داغ شود و بعد ذرت را اضافه کنید و برای چند دقیقه هم بزنید تا ذرت با مواد مخلوط شود.

مرحله دوم: تهیه پفیلا

در ادامه درب قابلمه را قرار دهید تا ذرت ها شروع به شکفته شدن کند و هر از چند گاهی قابلمه را از روی حرارت بردارید و تکان دهید تا همه ذرت ها باز شوند.

مرحله سوم: تهیه پفیلا گوجه ای

پفیلا ساده تهیه شده را داخل سینی ریخته و همان طور که داغ است باید سریع پودر گوجه را روی پفیلا ها الک کنید تا جذب پاپ کورن شود و خوب مواد را مخلوط کنید. پفیلا گوجه ای ما آماده شده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پفیلا گوجه ای:

  1. حتما باید قابلمه داغ باشد و بعد روغن و نمک را اضافه کنید.
  2. ذرت باید تازه و مدل آن گرد باشد و حتما باید ذرت را در یخچال نگهداری کنید.
  3. ذرتی که مانده باشد شکفته نمی شود.
  4. پودر گوجه را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.
4.4/5 - (78 امتیاز)

دسته بندی شده در: