لواشک زردآلو یکی از انواع لواشک ها تابستانی می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید این لواشک را در آفتاب و یا در فر تهیه کنید. زردآلو یکی از میوه های بهاری و تابستانی می باشد که طعم فوق العاده ای دارد و بنا به ذائقه خود می توانید آن را با میوه های دیگر میکس و یا می توانید ترش یا شیرین تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی به دو 2 روش را به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لواشک زردآلو:

زردآلو600 گرم
آب1 لیوان
نمک1 ق چای خوری
سرکه1 ق چای خوری
شکر1 ق غذا خوری

طرز تهیه لواشک زردآلو خوشمزه و خانگی:

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا زردآلو ها را شسته و از وسط به دو نیم کنید و هسته زردآلو را خارج کنید.

مرحله دوم: پخت مواد

در ادامه داخل یک قابلمه زردآلو و آب را به همراه نمک و سرکه و شکر بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و زمان دهید تا زردآلو ها کاملا پخته و نرم شوند و کمی غلیظ و کم آب شود.

مرحله سوم: میکس کردن

بعد از اینکه زردآلو پخته شد باید مواد را میکس کنید. برای میکس کردن می توانید از غذاساز یا مخلوط کن استفاده کنید و مواد لواشک را میکس کنید. بعد از میکس کردن دوباره بچشید و اگر نیاز بود کمی شکر یا سرکه یا نمک اضافه کنید.

مرحله چهارم: خشک کردن لواشک زردآلو به دو روش

در ادامه یک سینی روحی را انتخاب کرده و یک نایلون را باز کنید و کمی چرب کنید. مواد لواشک را با قطر دلخواه داخل سینی ریخته و مقابل آفتاب برای چند روز قرار دهید تا خشک شود. برای تهیه لواشک در فر باید مواد را داخل سینی فر که نایلون قرار دادید بریزید و داخل فر با کمترین دمای ممکن قرار دهید و برای 30 دقیقه زمان دهید تا لواشک خشک شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لواشک زردآلو خانگی:

  1. بسته به قطری که لواشک را داخل سینی می ریزید زمان خشک شدن آن بیشتر می شود.
  2. دقت کنید میوه های که هسته دارند باید ابتدا هسته گیری کنید و بعد بپزید.
  3. اگر به مقدار زیادی لواشک درست کردید در فریزر نگهداری کنید.
  4. می توانید لواشک زردآلو را با آلوچه یا میوه های دیگر میکس کنید.
4.3/5 - (17 امتیاز)

دسته بندی شده در: