شربت آلبالو یکی از خوشمزه ترین شربت های تابستانی می باشد که می توانید به راحتی و بدون خارج کردن هسته این شربت خوشرنگ و پر طرفدار ایرانی را تهیه کنید. شما می توانید از شربت آلبالو را برای تهیه فالوده نیز استفاده کنید. شربت های خانگی در فصل بهار و تابستان بسیار محبوب می شوند و شما می توانید آن ها را با میوه های مورد علاقه خود تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت آلبالو خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت آلبالو با هسته:

آلبالو1 کیلوگرم
شکر1 کیلوگرم
آب1 لیوان
وانیلکمی

طرز تهیه شربت آلبالو خانگی خوشمزه و ساده بدون مربا:

مرحله اول: آماده سازی آلبالو

ابتدا آلبالو ها را بشورید و فقط دم آن را جدا کنید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن کشیده شود. آلبالو ها را داخل یک پارچه نخی ترجیحا حریر بریزید و خوب محکم کنید.

مرحله دوم: پخت آلبالو

در ادامه کیسه آلبالو را داخل یک قابلمه روحی یا لعابی قرار دهید و روی آن آب بریزید و برای 20 دقیقه بگذارید تا بجوشد و رنگ پس دهد و خود آلبالو ها نیز نرم شوند. سپس کیسه را داخل یک صافی قرار دهید و زیر آن یک لگن بگذارید و با دست فشار دهید تا آب پخته شده خارج شود. نیاز نیست خیلی مواد را فشار دهید تا گوشت آلبالو از داخل کیسه خارج شود.

مرحله سوم: افزودن شکر

آبی که داخل لگن جمع شده است را به قابلمه اضافه کنید و شکر و وانیل را بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و برای 20 دقیقه تا 30 دقیقه بگذارید تا شربت پخته و قوام پیدا کنید.

مرحله چهارم: تهیه شربت آلبالو

بعد از نیم ساعت تست کنید تا شربت به قوام رسیده باشد به طوری که بین دو انگشت باید نخ دهد. از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود. شربت را داخل شیشه مناسب ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شربت آلبالو خوشمزه بدون مربا:

  1. اگر گوشت آلبالو یا پوره آن به شربت افزوده شود باعث تیره شدن و کدر شدن شربت می شود.
  2. اگر شربت به خوبی قوام پیدا کند اصلا شکرک نمی زند.
  3. می توانید به دلخواه کمی گلاب نیز اضافه کنید.
4.3/5 - (10 امتیاز)

دسته بندی شده در: