مربا توت فرنگی یکی از انواع مربا ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید. شما می توانید به اندازه دلخواه توت فرنگی ها را برش بزنید و یا می توانید به صورت درسته این مربا را تهیه کنید. مقادیر گفته شده برای 1 کیلو توت فرنگی می باشد که شما می توانید به نسبت آن اندازه ها را کم و زیاد کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربای توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای توت فرنگی سریع با پیمانه:

توت فرنگی1 کیلوگرم
شکر1 کیلوگرم
آبلیموترش تازه1 ق غذا خوری
گلاب2 ق غذا خوری

طرز تهیه مربای توت فرنگی یک کیلو در خانه:

مرحله اول: آماده سازی توت فرنگی

ابتدا توت فرنگی ها را خوب بشورید و شاخ و برگ اضافه را جدا کنید و بشورید و داخل آبکش قرار دهید و اندازه کنید. در ادامه توت فرنگی ها به صورت لایه با شکر داخل قابلمه بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و برای 24 ساعت در یخچال قراار دهید تا آب بی اندازد.

مرحله دوم:پخت مربا توت فرنگی

در ادامه قابلمه توت فرنگی ها را از یخچال خارج کنید و روی حرارت متوسط گاز قرار دهید و بگذارید تا توت فرنگی ها بجوش بیاید و مداوم کف روی آن را بگیرید و برای 20 دقیقه بگذارید تا بجوشد.

مرحله سوم: افزودن گلاب

در ادامه بعد از 20 دقیقه آبلیموترش و گلاب را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا مربا خنک شود و در شیشه تمیز بریزید و مربا را در یخچال نگهداری کنید. شما می توانید برای تست غلیظ شدن مربا کمی از آن را داخل نعلبکی ریخته و دالخ یخچال قرار دهید و بعد از سرد شدن باید به سختی حرکت کند و کشدار باشد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مربای توت فرنگی خوشمزه و بدون شکرک

  1. از توت فرنگی مرغوب استفاده کنید و هر کجای توت فرنگی خراب بود حتما بگیرید.
  2. راز تهیه مربا در 20 دقیقه زمان جوشیدن می باشد که نباید نه زیاد نه کمتر بجوشد، پس از یک زمان سنج استفاده کنید.
  3. برای پخت مربا بهتر است از قابلمه لعابی استفاده کنید.
  4. در صورتی که مربا بعد از مدتی کپک بزند علت آن غلیظ نشدن مربا می شود.
  5. موقع پخت مربا باید حتما درب قابلمه باز باشد وگرنه رنگ مربا تغییر رنگ می دهد.
4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: