شربت گل محمدی یکی از انواع شربت ها می باشد که به راحتی در خانه تهیه می شود و یکی از شربت های خانگی بهاری می باشد. در فصل بهار و تابستان که فصل گل محمدی می باشد شما می توانید با گل محمدی تازه مربا یا شربت تهیه کنید. عطر این گل فوق العاده می باشد و تهیه شربت آن برای رفع عطش گزینه بسیار خوبی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت گل محمدی صورتی در خانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت گل محمدی:

گلبرگ500 گرم
آب2 لیتر
شکر2 پیمانه
لیموترش2 ق غذا خوری

طرز تهیه شربت گل محمدی خانگی:

مرحله اول: آماده سازی گلبرگ

ابتدا گلبرگ ها را تمیز کنید و نیازی نیست خیلی واسوس بخرج دهید در حدی که شاخ و برگ های اضافی را بگیرید. در ادامه گلبرگ را داخل یک ظرف ریخته و روی آن 2 لیتر آب داغ بریزید و روی درب ظرف دمگنی قرار دهید و برای 1 شبانه روز کنار قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه شربت

در ادامه گلبرگ ها را از قابلمه یا ظرف خارج کنید. اصلا نباید فشار دهید وگرنه رنگ شربت تیره می شود باید عصاره آن خارج و فقط تفاله در ظرف بماند. شکر را داخل آب گل محمدی ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کم کم شکر ذوب شود و به قوام برسد.

مرحله سوم: پخت شربت گل محمدی

وقتی به قوام رسید نوبت اضافه کردن لیموترش تازه می باشد. بعد از افزودن لیموترش باید 10 دقیقه زمان دهید و غلظت شربت را تست کنید و از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود و داخل شیشه بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شربت گل محمدی در خانه

  1. می توانید بجای آبلیموترش از جوهر لیمو استفاده کنید.
  2. شربت گل محمدی را می توانید با کمی گلاب نیز تهیه کنید.
  3. بری تست غلظت شربت باید کمی از آن را داخل نعلبکی ریخته و داخل یخچال قرار دهید و صبر کنید تا خنک شود، اگر به صورت روان حرکت کرد یعنی غلیظ نشده است و اگر به سختی حرکت کرد یعنی به غلظت رسیده است.
3.4/5 - (11 امتیاز)

دسته بندی شده در: