طرز تهیه میگو پفکی ساده و لذیذ با دلستر به روش رستورانی

0
طرز تهیه میگو پفکی

میگو پفکی یکی از غذا های بسیار خوشمزه و لذیذ است. شما می توانید میگو پفکی را به روش رستورانی در خانه تهیه کنید. برای تهیه میگو پفکی لازم است شما یک خمیر بنیه تهیه کنید و میگو را داخل خمیر بزنید و داخل روغن داغ سرخ کنید. شما می توانید به دلخواه از هر میگوی که دوست دارید برای تهیه این غذا استفاده کنید. میگو پفکی را می توانید با انواع سس ها تهیه کنید ولی طعم آن با سس تاتار بسیار خوشمزه است. امروز در آشمزی طرز تهیه میگو پفکی با دلستر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه میگو پفکی ساده:

میگو۲۵۰ گرم
آرد گندم۱ پیمانه
نشاسته ذرت۱ ق غذا خوری
نمک۱ ق چای خوری
تخم مرغ۱ عدد
بیکینگ پودر۱/۲ ق چای خوری
دلستربه مقدار لازم
پیاز۱ عدد
زعفرانبه مقدار لازم
آبلیمو۱ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه میگو پفکی با خمیر بنیه مخصوص:

مرحله اول: مرینت کردن میگو

ابتدا میگو ها را پاک کنید و رگ گیری کنید و خوب بشورید و داخل یک کاسه قرار دهید و به آن زعفران و پیاز خلالی شده و نمک و ادویه ها را به همراه آبلیموترش اضافه کنید و خوب هم بزنید و روی کاسه را پوشانده برای ۳ ساعت بگذارید تا مزه ها به خورد هم برود.

مرحله دوم: تهیه خمیر بنیه

داخل یک کاسه آرد و بیکینگ پودر را الک کنید و بریزید و به آن نمک و نشاسته ذرت را اضافه کنید و هم بزنید و بعد تخم مرغ را اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید تا تخم مرغ از لختگی خارج شود و در ادامه دلستر را باید اضافه کنید. دلستر که باید از نوع مالت یعنی بدون طعم باشد را کم کم به مواد اضافه کنید تا غلظت آن شبیه به ماست همزده شود.

مرحله سوم: سرخ کردن میگو پفکی رستورانی

داخل یک شیرجوش روغن ریخته تا داغ شود و بعد میگو ها را داخل خمیر تهیه شده بزنید و داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شود و در انتها روی دستمال روغن گیر قرار دهید و با سس تاتار سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه میگو پفکی بدون ماست

  1. می توانید پیاز حلقه شده را نیز داخل خمیر بزنید و سرخ کنید.
  2. میگو ها باید داخل روغن داغ شناور باشند.
  3. می توانید از هر نوع سایز میگو که دوست دارید استفاده کنید.
  4. حرارت باید متوسط باشد تا میگو ها مغز پخت شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید