برای پذیرایی به سبک ویژه همیشه به دنبال فینگر فودهای ویژه ولی راحت و ساده هستیم. پیشنهاد آشمزی برای شما عزیزان استفاده از سیب زمینی می باشد. سیب زمینی را می توانید به شکل های مختلف آماده کنید و فینگر فودهای متنوعی را آماده کنید. از سیب زمینی می شود فینگر فودهایی مانند سیب زمینی خوشحال، گراتن سیب زمینی، گراتن سیب زمینی با مرغ، توپی سیب زمینی، سیب زمینی سوخاری و خیلی های دیگر را آماده سازی کرد. از میان این همه خوشمزه ی دلمزه، آشمزی برای شما عزیزان ۳ فینگر فود سیب زمینی سوخاری را با نام های خاص خودشان به همراه ادویه ی مخصوص سیب زمینی سوخاری برای شما همراهان عزیز آماده کرده است تا بتوانید به ساده ترین شکل ممکن فینگر فود سیب زمینی سوخاری ساده ولی خوشمزه را داشته باشید.

مواد لازم برای سیب زمینی سوخاری با ادویه مخصوص

سیب زمینی۲ عدد بزرگ
آرد سفید۱ کاسه
آرد سوخاری۱ کاسه
تخم مرغ۲ عدد
نمک فلفل سیاه فلفل قرمز پاپریکا از هر کدام ۱ قاشق چایخوری
آویشن فلفل ترکی پورد سیر پودر تخم گشنیزاز هر کدام ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری با ادویه مخصوص

مرحله اول: سیب زمینی

سیب زمینی را پس از پوست گرفتن و شست و شو دادن لازم است که برش های دلخواه داده و در آب سرد بریزید و ۱ ساعت زمان دهید تا سیب زمینی در آب استراحت کند و سپس آبکش کنید.

مرحله دوم: مراحل سوخاری کردن

سیب زمینی را ابتدا در آرد سفید زده و سپس در تخم مرغ و در آخر در آرد سوخاری بزنید. سپس در روغن داغ سیب زمینی ها را سوخاری کنید.

مرحله سوم: ادویه مخصوص

مواد لازم برای ادویه مخصوص را با هم ترکیب کرده و به میزان لازم روی سیب زمینی های سوخاری شده بپاشید و نوش جان فرمائيد.

طرز تهیه توپی سیب زمینی سوخاری

برای آماده سازی توپی سیب زمینی به غیر از مواد اولیه ای که در مرحله قبل گفته شد نیاز است به :

آب۴ لیوان
کره۱۰۰ گرم
پنیر چدار۳۰۰ گرم

مرحله اول: سیب زمینی

سیب زمینی را پوست گرفته و در قابلمه بریزید و آب را به همراه کمی نمک اضافه کنید و سپس روی حرارت گذاشته و زمان دهید تا سیب زمینی پخته شود. سپس آبکش نمائید.

مرحله دوم: پوره سیب زمینی

سیب زمینی پخته شده را به همراه کره و نمک و فلفل پوره کنید و سپس به اندازه یک نارنگی برداشته و در دست پهن کنید و سپس مقداری از پنیر را در وسط پوره سیب زمینی گذاشته و سیب زمینی را گرد کنید.

مرحله سوم: مراحل سوخاری کردن

توپی سیب زمینی را ابتدا در آرد سفید زده و سپس در تخم مرغ و در آخر در آرد سوخاری بزنید. سپس در روغن داغ سیب زمینی ها را سوخاری کنید.

مرحله چهارم: سرو توپی سیب زمینی سوخاری

در آخر سیب زمینی سوخاری را در ظرف مورد نظر سرو کرده و به همراه ادویه مخصوص و سس دلخواه سرو کنید. البته می توانید ادویه مخصوص را در هنگام پوره کردن سیب زمینی نیز استفاده کنید.

طرز تهیه سیب زمینی خوشحال

سیب زمینی خوشحال یا همان پوره سیب زمینی با ماسوره یکی دیگر از فینگر فودهای پر طرفدار از سیب زمینی می باشد. مواد لازم و مورد نیاز سیب زمینی خوشحال فقط پوره سیب زمینی آماده شده می باشد که در مرحله قبل توضیح داده شده است و در آخر کافی است که پوره سیب زمینی را در قیف و ماسوره بریزید و در روغن داغ مانند بامیه، پوره سیب زمینی را به فرم دلخواه فرم دهید و در روغن سرخ کنید و در آخر به همراه ادویه مخصوص و سس دلخواه سیب زمینی خوشحال را نوش جان فرمائید.

نکته مهمی که باید در مورد طرز تهیه سیب زمینی سوخاری با ادویه مخصوص، فقط شرایط نگهداری ادویه مخصوص می باشد. که پس از آماده سازی ادویه باید ادویه را در شیشه درب دار در یخچال نگهداری کنید. به این دلیل که فلفل ترکی چرب میباشد و در بیرون از یخچال البته با ترکیب در کنار دیگر ادویه ها، اگر در بیرون از یخچال باشد طعمش عوض می شود و دیگر خوشایند نمیباشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: