ماکارونی با سویا یکی از روش های تهیه ماکارونی می باشد که بجای گوشت قرار است از سویا استفاده شود. ماکارونی با سویا بسیار مقرون به صرفه بوده و شما می توانید از سبزیجات مختلف برای تهیه این ماکارونی استفاده کنید. شما می توانید این ماکارونی با ته دیگ سیب زمینی یا نان لواش تهیه کنید و از هر نوع ماکارونی فرمی که دوست دارید استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ماکارونی با سویا و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ماکارونی با سویا:

ماکارونی1 بسته
سویا1 پیمانه
پیاز1 عدد
قارچ10 عدد
فلفل دلمه1 عدد
سیب زمینی1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، دارچینبه مقدار لازم
رب1 ق غذا خوری

طرز تهیه ماکارونی با سویا با ته دیگ سیب زمینی:

مرحله اول: آماده سازی

سویا را با کمی آب گرم خیس کنید. قارچ ها را شسته و اسلایس کنید و اگر دوست دارید پوست نازک روی قارچ را بگیرد. سویا بعد از خیس شدن آبکش کنید و آب اضافی آن را بگیرید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا سبک شود و در ادامه سویا را اضافه کنید و تفت دهید تا سویا خوب سرخ شود و در ادامه فلفل دلمه را اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه قارچ های اسلایس شده را اضافه کنید و تفت دهید تا آب اضافی قارچ کشیده و در ادامه رب و ادویه ها را اضافه کنید و مواد را تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: پخت ماکارونی با سویا

داخل یک قابلمه مقداری آب ریخته و کمی نمک و روغن اضافه کنید و ماکارونی را خرد کنید و در آب در حال جوش بریزید و خرد کنید و بعد از نرم شدن آبکش کنید. کف قابلمه کمی کنجد و سیب زمینی قرار دهید و مقداری ماکارونی و مواد میانی بریزید و ماکارونی را برای 45 دقیقه دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ماکارونی با سویا

  1. می توانید بجای از رب از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.
  2. می توانید از از ذرت و نخود فرنگی استفاده کنید.
  3. می توانید از ته دیگ دلخواه استفاده کنید.
4/5 - (25 امتیاز)

دسته بندی شده در: