در آشمزی همراه شما عزیزان هستیم با یک آموزش نوشابه ای. شاید برای شما سوال باشد که با نوشابه چه کارهایی می توان انجام داد؟ در پاسخ این سوال آشمزی به شما همراهان می گوید که با نوشابه سیاه و پر گاز می توان یک کیک نوشابه ای شکلاتی عالی و با پف زیاد داشته باشید. کیک نوشابه ای به دلیل وجود نوشابه پف زیادی دارد و بسیار پفکی و اسفنجی تر به نسبت کیک های اسفنجی با شیر و یا آب است. در تهیه کیک نوشابه ای سرعت عمل حرف اول را می زند زیرا باید سریع کار را انجام دهید تا گاز نوشابه از بین نرود و به خوبی در پخت کیک عمل کند. خوبی این دسته کیک ها این است که می توانید به راحتی و بدون نیاز به فر کیک را آماده کنید. بنابراین همراه ما باشید برای آموزش دستور تهیه کیک نوشابه ای بدون فر در آشمزی.

مواد لازم برای تهیه کیک نوشابه ای

آرد سفید۲ لیوان
تخم مرغ۳ عدد
شکر۱ لیوان
نوشابه مشکی۱ عدد کوچک
وانیل۱ قاشق چایخوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری
بکینگ پودر۱ قاشق مربا خوری
روغن مایع۱ فنجان
شکلات تخته ای۲۰۰ گرم

طرز تهیه کیک نوشابه ای

مرحله اول: تخم مرغ

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده و سفیده را به همراه وانیل و نصف شکر با سرعت بالای همزن برقی هم بزنید و سپس در یخچال قرار دهید. زرده ها را به همراه پودر کاکائو و نصف دیگر شکر با همزن برقی هم بزنید.

مرحله دوم: روغن و نوشابه

روغن و نوشابه را به زرده ها ااضف کنید و مخلوط کنید.

مرحله سوم: آرد و بیکینگ پودر

آرد و بیکینگ پودر را ۳ مرتبه الک کرده و کم کم به مواد کیک نوشابه ای اضافه کنید. در آخر سفیده را از یخچال درآورده و به مواد کیک نوشابه ای اضافه کنید.

مرحله چهارم: ماهی تابه

ابتدا ماهی تابه را چرب کرده و آرد پاشی کنید و سپس کیک نوشابه ای را در تابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. به مدت ۴۰ دقیقه زمان دهید تا کیک نوشابه ای بپزد.

مرحله پنجم: سرو کیک نوشابه ای

در هنگامی که کیک نوشابه ای در حال پخت است، شکلات تخته ای را روی درب کتری قرار دهید تا شکلات آب شود. بعد از پخت کیک نوشابه ای را با شکلات آب شده در صورت دلخواه تزئین نمائید و نوش جان فرمائید.

طرز تهیه کیک نوشابه ای

نکات تکمیل کننده در تهیه کیک نوشابه ای

  1. کیک نوشابه ای را هنگامی که میخواهید کاکائویی باشد از نوشابه مشکی استفاده کنید در غیر اینصورت از نوشابه های سون آپ یا پرتقالی استفاده کنید.
  2. می توانید از مغز گردو و یا ترافل و پودر نارگیل و … برای تزئین استفاده کنید.
  3. می توانید از مغز گردو یا کشمش در داخل کیکی نوشابه ای نیز استفاده کنید.
  4. می توانید از خرمالو و یا سیب و یامیوه های دلخواه در کیک نوشابه ای استفاده کنید.
  5. می توانید به روش معمول از فر استفاده کنید و با حرارت متوسط کیک نوشابه ای را بپزید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: