سالاد ماکارونی با کالباس یکی از سالاد های بسیار خوشمزه و ساده ما ایرانی ها می باشد که به عنوان غذای اصلی می توانید برای مهمانی و مراسمات مختلف تهیه کنید. سالاد ماکارونی با کالباس و قارچ بسیار راحت است و شما می توانید به صورت قالبی و یا داخل لیوان های تک نفره آن را تهیه و سرو کنید. سالاد ماکارونی با کالباس می توانید با سبزیجات مختلف تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد ماکارونی با کالباس و قارچ

پاستا1 بسته
کالباس20 عدد
خیارشور10 عدد
هویج2 عدد
قارچ10 عدد
نخودفرنگی و ذرت1 پیمانه
ماست6 ق غذا خوری
سس مایونز4 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، آویشنبه مقدار لازم
آب لیموترش2 ق غذا خوری

طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباس برای 10 نفر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید هویج و ذرت و نخودفرنگی را بپزید. نخودفرنگی و ذرت را داخل آب ریخته و بگذارید تا نرم شود و بعد آبکش کنید. هویج را بشورید و پوست بگیرید و در آب در حال جوش قرار دهید تا نرم شود.

مرحله دوم: خرد کردن

هویج را به صورت مکعبی ریز خرد کنید. قارچ ها را اسلایس کنید و داخل تابه با حرارت بالا تفت دهید تا آب قارچ کشیده شود. خیارشور و کالباس را نیز به اندازه دلخواه خرد کنید و کنار قرار دهید.

مرحله سوم: پخت پاستا

داخل یک قابلمه آب بریزید و صبر کنید تا به جوش بیاید و داخل آب جوش کمی زردچوبه و روغن بریزید و بعد پاستا فرمی دلخواه خود را اضافه کنید و صبر کنید تا نرم شود. پاستا را آبکش کنید و آب سرد روی آن بگیرید.

مرحله چهارم: تهیه سالاد ماکارونی با کالباس

پاستا را به همراه کالباس و سبزیجات و کالباس و خیارشور خرد شده خوب مخلوط کنید. سس مایونز و ماست و آبلیموترش و ادویه ها را باهم مخلوط کنید و روی سالاد بریزید و خوب هم بزنید و سالاد را برای 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم بروند. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سالاد ماکارونی با کالباس ساده و شیک

  1. طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباسمی توانید از هر نوع پاستا فرمی که دوست دارید استفاده کنید.
  2. سبزیجات مختلفی را می توانید برای تهیه سالاد ماکارونی استفاده کنید.
  3. افزودن فلفل قرمز در این سالاد دلخواه است و می توانید به دلخواه تغییر دهید.

طرز تهیه و دستور پخت سالاد ماکارونی

4.3/5 - (40 امتیاز)

دسته بندی شده در: