کیک توت فرنگی یکی از انواع کیک ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است. شما می توانید این کیک خوشمزه صورتی رنگ را می توانید با توت فرنگی و خامه قنادی تزیین کنید. شما می توانید کیک توت فرنگی را برای تولد ها و مهمانی تهیه کنید. این کیک با کره تهیه می شود و بهتر است از قالب میان تهی استفاده کنید و یا می توانید این کیک را بدون فر در قابلمه تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک توت فرنگی صورتی با فر و بدون فر استفاده کنید.

مواد لازم برای کیک توت فرنگی خانگی

کره120 گرم
آرد2 پیمانه
شکر2/3 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
پوره توت فرنگی1/3 پیمانه
ماست1/2 پیمانه
بیکینگ پودر1 ق چای خوری
وانیل1/4 ق چای خوری

طرز تهیه کیک توت فرنگی خوشمزه با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی

همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسید. فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. برای پخت بدون فر نیز یک قابلمه را چرب کرده و روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

کره را به همراه شکر با دور تند همزن برقی بزنید تا کاملا سبک و روشن شود. حتما بین کار دورگیری کنید تا همه قسمت های یکنواخت همزده شوند و بوی کره در کیک احساس شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و هر کدام را با یک دقیقه با دور تند همزن بزنید. توت فرنگی را پوره کنید و ماست را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید. در ادامه مخلوط آرد را اضافه کنید و با لیسک به آرامی هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک توت فرنگی

قالب کیک را چرب کنید و مایه کیک را داخل قالب ریخته و سه بار به سطح بکوبید و در فر از قبل گرم شده به مدت 50 الی 60 دقیقه در دمای 180 قرار دهید تا پخته شود. برای پخت بدون فر نیز مواد را داخل قابلمه ریخته و روی شعله پخش کن قرار دهید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 1 ساعت بگذارید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک توت فرنگی خوشمزه

  1. از توت فرنگی سفت و سالم استفاده کنید.
  2. ماست باید سفت و چکیده باشد.
  3. می توانید تا 1 پیمانه شکر نیز بریزید.
  4. می توانید بجای کره از روغن جامد یا مارگارین استفاده کنید.
3.6/5 - (14 امتیاز)

دسته بندی شده در: