معمولا کوفته تبریزی به همراه گوشت چرخ کرده تهیه می شود اما اینجا سوال پیش می آید که کسانی که گوشت قرمز استفاده نمیکنند چطور کوفته تبریزی را آماده کنند؟ آشمزی برای این دسته از عزیزانی که گوشت قرمز مصرف نمیکنند پیشنهاد دارد تا با گوشت سینه ی مرغ کوفته تبریزی را تهیه کنند و نوش جان کنند. کوفته تبریزی نیز به همراه گوشت مرغ بسیار طعم متفاوتی از گوشت قرمز دارد و آشمزی برای همه ی عزیزان پیشنهاد دارد تا یک بار کوفته تبریزی را با دستور تهیه آشمزی پیش بروند و به این روش کوفته تبریزی را آماده کنند. بنابراین همراه ما باشید برای تهیه کوفته تبریزی با مرغ.

مواد لازم برای تهیه کوفته تبریزی با گوشت مرغ

برنج۱ لیوان
لپه۱ لیوان
سبزی کوفته۵۰۰ گرم
نمک فلفل زردچوبهبه میزان لازم
آلو بخارا۱ لیوان
سینه مرغ۱ عدد
زرشک۱ پیاله
آب جوشدهبه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
رب گوجه فرنگی۲ قاشق غذا خوری
پیاز۲ عدد
مغز گردو۱ پیاله

طرز تهیه کوفته تبریزی با گوشت مرغ

مرحله اول: برنج و لپه

برنج و لپه را به صورت جدا گانه پس از شست و شو، به صورت جداگانه به همراه ۲ لیوان آب و ۱ قاشق نمک خیس کرده و به مدت ۱ شب زمان دهید و سپس با حرارت ملایم برنج و لپه را بپزید و آبکش کنید.

مرحله دوم: سبزی

سبزی کوفته را پاک کرده و چند مرتبه بشوئید و آبکشی نمائید و در آخر سبزی را خرد کنید و ۱ لیوان از سبزی را بردارید.

مرحله سوم: کوفته تبریزی

۱ عدد پیاز را رنده کرده و آبش را بگیرید و سپس سینه مرغ را به همراه برنج و لپه و ادویه ها به همراه سبزی کوفته که برداشته بودید را همه را به داخل غذاساز ریخته تا خمیر کوفته تبریزی آماده شود. سپس خمیر کوفته تبریزی را تقسیم بندی کرده و به اندازه یک سیب برداشته و در دست پهن کنید و سپس از آلو بخارا و زرشک و گردو در وسط کوفته تبریزی گذاشته و کوفته را جمع کنید. برای اینکه کوفته وا نرود کوفته را می توانید کمی در روغن سرخ کنید و یا در توری بپیچید.

مرحله چهارم: سس کوفته تبریزی

۱ عدد پیاز را در قابلمه خرد کنید و روغن اضافه کنید و سپس روی حرات گذاشته تا سرخ شود. رب گوجه فرنگی را به همراه ۱ لیوان از سبزی کوفته که نگه داشته بودید را به همراه ادویه ها به پیاز اضافه کنید و تفت دهید و سپس به میزان۴ لیوان آب جوشیده به قابلمه ریخته و زمان دهید تا آب به جوش آید و سپس کوفته تبریزی ها را به سس بیاندازید. به مدت ۱ ساعت و نیم زمان دهید تا کوفته با حرارت کم جا بیفتد.

مرحله پنجم: سرو کوفته تبریزی با گوشت مرغ

در آخر پس از گذشت زمان و جا افتادن کوفته تبریزی می توانید در ظرف مورد نظر سرو کنید و به همراه زرشک و مغز گردو و جعفری و… کوفته تبریزی را تزئین نمائيد و نوش جان کنید.

طرز تهیه و دستور پخت کوفته تبریزی با گوشت مرغ

نکات تکمیل کننده در پخت کوفته تبریزی

  1. کوفته تبریزی را می توانید برا ی خوشمزگی بیشتر سبزی و پیاز را سرخ کرده و به مواد کوفته اضافه کنید.
  2. می توانید به روش معمول کوفته تبریزی را آماده کنید.
  3. می توانید کوفته تبریزی را در توری بیاندازید تا با اطمینان بیشتر کوفته را تهیه کنید.
  4. در تهیه کوفته تبریزی به هر روش باید با شعله پائین پخته شود و در آخر که کوفته را در سس انداختید دیگر درب قابلمه را نگذارید که باعث وا رفتن کوفته میشود.
4/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: