شربت چای ترش یکی از شربت های مفید و پر از خاصیت است که شما با چای ترش می توانید آن را به سادگی تهیه کنید. چای ترش باعث می شود پوستی بهتر داشته باشید همچنین از خواص ان می توان به کاهش فشار خون و کلسترول خون، بهبود دستگاه گوارش، کنترل التهابات و افزایش ایمنی بدن اشاره کرد. این شربت یک طعم ملس دارد و رنگ قرمز آن بسیار جذاب است. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت چای ترش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شربت چای ترش

چای ترش5 ق غذا خوری
شکر5 تا 6 ق غذا خوری
گلاب2 ق غذا خوری
آبلیمو2 ق غذا خوری

طرز تهیه شربت چای ترش

مرحله اول: جوش آمدن اب

چای ترش را در یک ظرف بریزید و با آب سرد بشورید. سپس کتری را به اندازه 1 و نیم لیوان آب بریزید و روی گاز قرار دهید تا زمانی که آب جوش بیاید. در ادامه آب جوش را در یک قوری بریزید و چای ترش را نیز به آن اضافه کنید و نیم ساعت صبر کنید تا به طور کامل رنگ چای ترش در قوری در بیاید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد شربت

چای ترش را از قوی در یک صافی بریزید سپس آن را با شکر ترکیب کنید و هم بزنید. گلاب را نیز به چای اضافه کنید. آبلیمو را نیز به شربت اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید در ادامه شربت را می توانید با خاکشیر یا تخم شربتی سرو کنید یا می توانید چند تکه یخ در آن بریزید و میل کنید.

طرز تهیه شربت کهکشانی با چای ترش و پنیرک

برای طرز تهیه این شربت شما باید تمام مراحل بالا را انجام دهید با این تفاوت که بعد از آن باید پنیرک را نیز در آب سرد بریزید تا رنگ بنفش آن خارج شود سپس به آن نیز گلاب و شکر بیفزایید. در لیوان سرو ابتدا شربت چای ترش را بریزید سپس شربت پنیرک را اضافه کنید یا می توانید این کار را برعکس انجام دهید. در ادامه شربت با طعم های دیگر را نیز می توانید اضافه کنید و شربت کهکشانی با چند رنگ تهیه کنید.

فوت و فن های طرز تهیه شربت چای ترش

  1. برای اینکه یک شربت گازدار داشته باشید می توانید از مقاری آب گازدار نیز بعد از دم کردن چای ترش به آن اضافه کنید.
  2. به جای شکر می توانید بعد از خنک شدن چای ترش به آن عسل بیفزایید و هم بزنید.
  3. به جای گلاب می توانید برای عطر و طعم آن از عرق نعنا و زعفران نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: