عرق نعنا دارای حواص زیادی است که آشنا ترین آن درمان دل درد است که به همراه نبات استفاده می شود. از خواص دیگر می توان به سلامت دهان و دندان، ضد اسهال، ضد نفخ، نارحتی معده و… اشاره کرد. عرق نعنا را همچنین می توانید در تهیه شربت برای معطر شدن یا در برخی غذا ها نیز استفاده کنید. در این دستور یکی از بهترین و سالم ترین روش های تهیه عرق نعنا گفته شده است که با این روش می توانید عرق های دیگر نیز تهیه کنید. با استفاده از این روش در کمترین زمان و با چند وسیله ساده مانند قابلمه و یخ می توانید یک دستگاه عرق گیری کم هزینه تهیه کنید. با استفاده از 1 کیلو نعنا شما می توانید 1 لیتر عرق نعنا تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه عرق نعنا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه عرق نعنا

نعنا1 کیلو
آب3 لیوان
قابلمه1 عدد
کاسه1 عدد

طرز تهیه عرق نعنا

مرحله اول: تهیه نعنا

نعنا را تهیه و پاک کنید سپس با آب بشورید توجه کنید که نباید خیلی ساقه نعنا را بگیرید. نعنا ها را روی یک پارچه خشک کنید. در ادامه نعنا ها را در قابلمه بریزید و 3 لیوان آب به قابلمه اضافه کنید.

مرحله دوم: پختن نعنا

یک کاسه را روی نعنا ها بزارید تا در هنگام پخت نعنا عرق نعنا در کاسه جمع آوری شود. درب قابلمه را ببندید و روی قابلمه یخ قرار دهید و حدود یک ساعت با دمای ملایم بزارید بپزد. بعد از این مدت درب قابلمه را بردارید و ببینید کاسه پر شده است یا نه و اگر کاسه کوچک بود عرق تهیه شده را خای کنید و دوباره در قابلمه قرار دهید.

مرحله سوم: نگهداری عرق نعنا

بعد از تهیه عرق صبر کنید تا خنک شود سپس در ظرفی که می خواهید نگهداری کنید بسته بندی کنید. نعنا هایی که عرق آن ها گرفته شده است دیگر قابل استفاده نیست چون تلخ است.

فوت و فن های طرز تهیه عرق نعنا

  1. اگر درب قابلمه شما سوراخ دارد آن را بپوشانید تا یخ وقتی آب می شود در داخل قابلمه ریخته نشود.
  2. اگر تمام یخ ها آب شد دوباره یخ روی قابلمه قرار دهید.
  3. در هنگام پاک کردن نعنا ها توجه داشته باشید که حتما سیاهی و نعنا های خراب را جدا کنید چون روی کیفیت عرق شما تاثیر گذار است.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: