بستنی کیم یکی از انواع بستنی ها است که در سوپر مارکت ها موجود است. شاید فکر کنید که تهیه این بستنی فقط در کارخانه بستنی سازی امکان پذیر است اما این طور نیست و شما می توانید با مواد در دسترس و یک روش آسان و کم هزینه یک بستنی سالم و به دور از مواد نگهدارنده در خانه تهیه کنید. با این دستور تهیه شما 6 عدد بستنی کیم می توانید تهیه کنید و برای تغذیه کودکان یا میان وعده یا حتی برای پذیرایی استفاده کنید. در تهیه این بستنی از ثعلب استفاده نمی شود که باعث می شود یک بستنی سالم داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی کیم را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی کیم

شیر2 پیمانه
شکر1/2 پیمانه
نشاسته ذرت1 ق غذا خوری
نشاسته گندم1 ق غذا خوری
خامه3 ق غذا خوری
وانیلکمی
شکلات150 گرم
روغن مایع2 ق غذا خوری

طرز تهیه بستنی کیم

مرحله اول: گذاشتن مواد روی حرارت

شیر و شکر و نشاسته ذرت را در یک قابلمه بریزید سپس نشاسته گندم را به قابلمه اضافه کنید و قابلمه را روی شعله قرار دهید. گاز را روشن کنید و با قاشق به طور مداوم هم بزنید تا زمانی که غلظت بگیرد. توجه داشته باشید که حرارت نباید خیلی شدید باشد و بهتر است روی شعله ملایم قرار دهید.

مرحله دوم: اضافه کردن خامه و وانیل

وقتی مخلوط به غلظت متوسط رسید خامه صبحانه را در یک کاسه بریزید و از مواد داغ روی گاز دو قاشق در کاسه بریزید تا خامه کمی هم دمای مواد شود. در ادامه خامه را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید. وانیل را نیز بیفزایید و هم بزنید سپس گاز را خاموش کنید.

مرحله سوم: ریختن مواد در قالب

تا زمانی که مواد بستنی ولرم است آن را باید در قالب بریزید برای این کار می توانید از قالب سیلیکونی مخصوص بستنی استفاده کنید و چوب بستنی ها را در چای مخصوص قالب قرار دهید و بستنی ها را اضافه کنید. اگر قالب در دسترس نبود می توانید بستنی را در لیوان های کاغذی بریزید و در یخچال برای یک ساعت قرار دهید و وقتی کمی سفت شد چوب بستنی را در داخل لیوان قرار دهید.

مرحله چهارم: گذاشتن بستنی در فریزر

بستنی ها را که در قالب ریخته اید در فریزر به مدت 7 تا 8 ساعت قرار دهید بعد از مدت گفته شده بستنی ها را از یخچال خارج کنید حاا نویت روکش شکلاتی این بستنی است.

مرحله پنجم: تهیه روکش شکلاتی

شکلات تخته ای را در یک قابلمه بریزید و روی کتری در خال جوش قرار دهید تا ذوب شود. سپس از روی گاز بردارید و مقداری روغن به آن اضافه کنید تا رقیق تر شود. بستنی های تهیه شده را در ظرف شکلات ببرید و تمام سطح آن را به شکلات آغشته کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی کیم

  1. شما می توانید از پودر کاکائو یا نسکافه نیز در هنگام مخلوط کردن مواد روی گاز اضافه کنید تا یک بستنی نسکافه ای یا کاکائویی کیم داشته باشید.
  2. بعد از اینکه بستنی را روکش کردید می توانید کمی شکلات رنگی یا ترافل یا مغزیجات نیز قبل از خشک شدن شکلات به بستنی آغشته کنید.
  3. امکان حذف روغن در هنگام تهیه روکش شکلاتی هست و می توانید از آن استفاده نکنید.
4/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: