بمب انرژی که از مواد مقوی و شیرینی های سالم مانند خرما، شیره، کنجد، ارده و… تهیه می شود یک منبع غنی از مواد مغذی و مفید است. این بمب انرژی می تواند یک میان وعده سالم برای افزایش قند خون شما و بهبود بدن شما باشد. همچنین شما می توانید آن را با چای به جای قند مصرف کنید که سالم تر است. در تهیه این بمب می توانید بعضی مواد را تغییر دهید و با دیگر موادی که دوست دارید استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بمب انرژی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بمب انرژی

خرما20 عدد
روغن حیوانیکمی
ارده5 ق غذا خوری
کنجد برشته4ق غذا خوری
پودر نارگیل3 ق غذا خوری
مغزیجات دلخواهبه میزان دلخواه

طرز تهیه بمب انرژی

مرحله اول: تفت دادن کنجد

کنجد را در یک تابه بریزید و روی گاز قرار دهید حرارت را ملایم کنید و با یک قاشق یا کفگیر هم بزنید تا برشته شود. خرما را از هسته آن جدا کنید و در یک کاسه بریزید. مغزیجاتی که دوست دارید استفاده کنید را از پوست آن جدا کنید و می توانید کمی خرد کنید یا می توانید با چرخ گوشت چرخ کنید.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

در غذاساز خرما را همراه کنجد برشته بریزید و آن را روشن کنید تا ترکیب شود. ارده و روغن حیوانی را نیز اضافه کنید در ادامه پودر نارگیل را نیز اضافه کنید و مخلوط کنید. اگر غذاساز در دسترس نیست می توانید از چرخ گوشت نیز استفاده کنید.

مرحله سوم: تهیه بمب انرژی

مواد ترکیب شده را از غذاساز یا چرخ گوشت خارج کنید و در یک ظرف بریزد سپس مغزیجات دلخواه خود را اضافه کنید و مواد را کمی ورز دهید سپس با دست به اندازه گردو از مواد بردارید و گرد کنید سپس در کنجد یا نارگیل بغلتانید. روی هر کدام از آن ها را می توانید با مغزیجات نیز تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بمب انرژی

  1. اگر از روغن حیوانی خوشتان نمی آید می توانید آن را حذف کنید و به جای آن از شیره استفاده کنید.
  2. از عسل نیز می توانید در تهیه این بمب انژی استفاده کنید.
  3. برای تزیین روی بمب انرژی می توانید از پودر گل محمدی یا ترافل های رنگی نیز استفاده کنید.
  4. از موز له شده نیز می توانید استفاده کنید و آن را در غذاساز ریخته و با مواد دیگر ترکیب کنید.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: