دسر موزی یکی از دسر های تابستانی و مقوی خوشمزه است. شما می توانید این دسر را به عنوان عصرانه یا بعد از وعده های غذایی میل کنید. این دسر از موادی مانند موز، ژله موز، بیسکوییت پتی بور و خامه تهیه می شود که شکل و مزه بسیار جذابی دارد. رنگ زرد این دسر باعث شادابی و شادی می شود به همین دلیل یک دسر جذاب برای کودکتان و بزرگسالان محسوب می شود. بافت این دسر بسیار جالب است و نرم و لطیف می باشد. از خواص موز می توان به کمک به کاهش وزن، سلامت قلب، منبع غنی ویتامین و انرژی و… است. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر موزی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دسر موزی

بیسکوییت پتی بور1 بسته
ژله موز2 بسته
موز2 عدد
خامه صبحانه1 بسته
آب جوش2/5 لیوان

طرز تهیه دسر موزی

مرحله اول: تهیه ژله

پودر ژله را از بسته خارج کنید و در یک کاسه بریزید سپس 2/5 لیوان آب جوش را به کاسه اضافه کنید و با چنگال خوب هم بزنید تا ذرات پودر ژله حل شود بعد از مدتی آن را در یخچال قرار می دهیم تا کمی خنک شود. موز را نیز از پوست آن جدا کنید و به صورت حلقه ای با چاقو برش دهید.

مرحله دوم: چیدن موز ها در قالب

کف قالب را با روغن چرب کنید و نصفی از موز ها را با به سلیقه خود در آن بچینید در ادامه یک لایه نازک از ژله خنک را روی موز ها بریزید و قالب را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید. سپس دوباره یک لایه دیگر از مواد ژله را در قالب بریزید و دوباره در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: میکس کردن مواد

باقی موز ها را در دستگاه مخلوط کن بریزید سپس بقیه ژله و خامه صبحانه را در دستگاه بریزید و مواد را خوب ترکیب کنید. بسته بیسکوییت را باز کنید و بیسکوییت ها را در یک کاسه کمی خرد کنید نباید پودر شوند. مواد میکس شده را به بیسکوییت ها اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس قبل از اینکه بیسکوییت ها خمیر شوند آن را به قالب اضافه کنید.

مرحله چهارم: قرار دادن قالب در یخچال

قالب را به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا به طور کامل آماده شود بعد از گذشت مدت زمان گفته شده قالب را از یخچال خارج کنید و دسر را از قالب جدا کنید و در ظرفی که می خواهید سرو کنید قرار دهید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دسر موزی

  1. اگر مواد از قالب به خوبی جدا نشد قالب را در حد 2 تا 3 دقیقه در داخل اب گرم قرار دهید سپس از قالب خارج کنید.
  2. اگر ذرات ژله به خوبی حل نشد آن را روی بخار کتری قرار دهید تا بهتر حل شود.
  3. برای تزیین روی دسر می توانید از شکلات های رنگی یا خامه نیز استفاده کنید.
4.3/5 - (12 امتیاز)

دسته بندی شده در: