پیتزا لقمه ای یک نوع پیتزا است که به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توان آن را تهیه کرد. زیرا نیاز به آماده سازی خمیر ندارد و با نان ساندویچی یا نان تست می توان آن را تهیه کرد پیتزا لقمه ای می تواند یکی از گزینه های میز مزه و یا سینی فینگر فود هم باشد. پیتزا لقمه ای غذایی بسیار پر طرفدار است که مواد داخلی آن را مطابق با سلیقه غذایی خود می توانید تنظیم کنید. امروز طرز تهیه پیتزا لقمه ای با نان تست با فر و بدون فر را به شما آموزش می دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه پیتزا لقمه ای آسان:

سینه مرغ1 عدد
قارچ خرد شده100 گرم
فلفل دلمه ای2 عدد
پیاز1 عدد
سس گوجه فرنگیبه میزان لازم
نان تست یا نان ساندویچیبه میزان لازم
نمک، فلفل سیاه، آویشنبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
پنیر پیتزابه میزان لازم

طرز تهیه پیتزا لقمه ای با نان تست:

مرحله اول تهیه آماده سازی مواد اولیه:

ابتدا پیاز را پوست گرفته و به همراه فلفل دلمه ای به شکل نگینی برش دهید. سینه مرغ را بدون استخوان کنید و خیلی ریز خرد کنید. قارچ را شسته و اسلایس کنید.

مرحله دوم آماده سازی نان پیتزا:

داخل تابه مناسبی روغن ریخته و روی حرارت قرار دهید.سپس پیاز را داخل روغن ریخته و خوب تفت دهید. حالا که کمی طلایی شد مرغ را به همراه ادویه ها به پیاز افزوده و تفت دهید تا مرغ کاملا تغییر رنگ دهد و عطر مطبوعی از مواد بلند شود.

مرحله سوم افزودن فلفل دلمه ای و قارچ:

حالا که مرغ کاملا پخته شده، فلفل دلمه ای و قارچ را به مواد افزوده و خوب تفت دهید. تا فقط از حالت خامی خارج و آب قارچ کشیده شود.

مرحله چهارم آماده سازی نان پیتزا:

حالا نان پیتزا را که می توانید از نان همبرگر کوچک، نان باگت برش خورده و یا نان تست باشد، را روی میز کار گذاشته و با سس گوجه فرنگی روی آن را کاور کنید.

مرحله پنجم افزودن مواد پیتزا به نان:

حالا متناسب با سایز نان از مواد مرغی برداشته و روی نان تست را کاور کنید. حالا روی مواد پنیر پیتزا بریزید. شما می توانید از پنیر ورقه ای نیز استفاده کنید.

مرحله پنجم پخت و سرو پیتزا لقمه ای:

پیتزا های آماده شده را داخل فر گرم شده با 180 درجه سانتی گراد تا زمانی که پنیر روی نان ذوب شود. زیاد نان ها را در فر نگه ندارید زیرا باعث خشک شدن نان می شود. اما برای پخت بدون فر باید نان ها را داخل تابه قرار دهید و درب تابه را برای چند دقیقه بگذارید تا پنیر ذوب شود. پیتزا لقمه ای ما آماده شده می توانید به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

نکات و فوت و فن تهیه پیتزا لقمه ای با فر و بدون فر:

  1. آویشن و جوز هندی رنده شده دو ادویه بسیار مهم در طعم پیتزا می باشد، که به دلخواه می توانید استفاده کنید.
  2. در صورت تمایل می توانید سوسیس و کالباس را جایگزین مرغ کنید.
  3. به دلخواه می توانید از کمی زیتون یا گوجه گیلاسی نیز استفاده کنید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: