خیارشور نمکی یکی از روش های بسیار ساده برای تهیه خیاشور در خانه می باشد که دیگر نیازی به سرکه ندارد. خیارشور یکی از روش های نگهداری خیار می باشد که می توانید برای تهیه انواع سالاد ها و ساندویچ و دورچین غذاها به راحتی در خانه تهیه کنید. تهیه خیارشور نمکی در خانه کار بسیار مقرون به صرفه ای و راحتی است. برای تهیه خیارشور بهتر است از خیارهای قلمی و نازک استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خیارشور نمکی به روش بازاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خیارشور نمکی ترد و ساده

خیار1 کیلو
نمک1 پیمانه
آب9 پیمانه
سبزی (ترخون و مرزه)1 دسته
فلفل تند3 عدد
سیر6 حبه

طرز تهیه خیارشور نمکی بدون سرکه به روش بازاری

مرحله اول: آماده سازی خیار

ابتدا خیار ها را بشورید و خوب خشک کنید. می توانید خیار ها را با کمک یک دستمال نخی خوب خشک کنید. دقت کنید خیس بودن خیارها باعث کپک زدن خیارشور نمکی می شود. خیار ها را با کمک یک خلال دندان سوراخ کنید.

مرحله دوم: آماده سازی سیر

ترخون و مرزه را بشورید و داخل سبد آبکش قرار دهید تا خشک شود. سیر ها را پوست بگیرید و به دو نیم تقسیم کنید. فلفل تند را بشورید.

مرحله سوم: تهیه خیارشور نمکی

یک شیشه تمیز عاری از هرگونه چربی بردارید و خشک کنید و خیار های خشک شده را داخل ظرف قرار دهی دو سر های دو نیم شده را به همراه سبزی خشک یا تازه را بریزید و آب و نمک را داخل یک پارچ بریزید و هم بزنید تا مخلوط شود و بعد فلفل ها را داخل شیشه قرار دهید و آب و نمک را بریزید و برای 4 روز در دمای محیط قرار دهید و زمانی که زرد شده به یخچال انتقال دهید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خیارشور نمکی خوشمزه و ترد به روش بازاری

  1. می توانید چند عدد نخود برای ترد شدن بیشتر داخل خیارشور قرار دهید.
  2. نیازی نیست آب جوشیده بریزید.
  3. می توانید از سبزی خشک یا تازه استفاده کنید.
  4. اندازه فلفل به ذائقه شما بستگی دارد.
4.1/5 - (45 امتیاز)

دسته بندی شده در: