بستنی وانیلی یکی از بستنی های بسیار خوشمزه و خانگی می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. بستنی یکی از دسر های بسیار جذاب در تابستان می باشد که می توانید در خانه تهیه کنید. بستنی وانیلی بسیار خوشمزه و ساده و هم پسند است و افزودن ثعلب باعث می شود شما بستنی شما کشدار شود. بهتر است برای تهیه این بستنی از شیر پر چبر استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی وانیلی خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه بستنی وانیلی خوشمزه و ساده

شیر پر چرب1 لیتر
شکر1 پیمانه
پودر ثعلب1.5 ق مربا خوری
وانیل1/2 ق چای خوری
خامه صبحانه1 پاکت

طرز تهیه بستنی وانیلی با ثعلب

مرحله اول: هم زدن

ابتدا شکر و پودر ثعلب را باهم مخلوط کنید و کنار قرار دهید. شیر و خامه صبحانه را باهم داخل قابلمه ریخته و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بهتر است مواد را در دمای محیط قرار دهید.

مرحله دوم: جوشاندن مواد

قابلمه را روی حرارت قرار دهید و مداوم هم بزنید تا مواد یکم جوش بیاید و مداوم هم بزنید تا ته نگیرد و زمانی که شیر و خامه داغ است باید شکر و ثعلب مخلوط شده را اضافه کنید و هم بزنید تا به غلظت مناسب برسد.

مرحله سوم: تهیه بستنی وانیلی

در انتها وانیل را اضافه کنید و هم بزنید و بعد از 10 دقیقه دیکر از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا داغی بیفتد. یک ظرف فلزی برداشته و بستنی را داخل آن بریزید و داخل فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. هر 1 ساعت 1 بستنی را از فریزر خارج کنید و هم بزنید تا حالت یخ زدگی نداشته باشد. تقریبا 6 بار این کار را نجام دهید تا بستنی شکل بگیرد. سپس اسکوپ بزنید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه بستنی وانیلی خوشمزه و ساده با ثعلب

  1. شیر های پاستوریزه اصلا مناسب تهیه بستنی نیستند زیرا چربی آن ها گرفته شده است.
  2. می توانید از وانیل مایع یا پودری استفاده کنید.
  3. پودر ثعلب را می توانید از لوازم عطاری های تهیه کنید.
4.3/5 - (41 امتیاز)

دسته بندی شده در: