چیز کیک شکلاتی یکی از چیز کیک های بسیار خوشمزه و پر طرفدار در دنیا می باشد که به دو روش با فر و بدون فر تهیه می شود و روش بدون فر آن به خاطر راحت بودن در ایران بسیار محبوب است و شما می توانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید. چیز کیک شکلاتی طعمی فوق العاده ی دارد و برای مهمانی و مجالس گزینه خوبی می باشد. شما می توانید با بیسکویت پتی بور و پنیر خامه ای تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه چیز کیک شکلاتی بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک شکلاتی ساده

شیر2/3 پیمانه
شکلات تخته ای100 گرم
پنیر ماسکارپونه200 گرم
پودر ژلاتین1 ق غذا خوری
خامه صبحانه200 گرم
کره100 گرم
بیسکویت پتی بور2 بسته
پودر قند1 ق غذا خوری

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی ساده و خوشمزه بدون فر

مرحله اول: تهیه کراست بیسکویتی

ابتدا بیسکویت را باید پودر کنید. برای پودر کردن بیسکویت می توانید آن را داخل غذاساز ریخته و خوب پودر و له کنید یا داحل نایلون ضخیم ریخته و خوب بکوبید تا له شود. کره را ذوب کنید و به همراه بیسکویت پودر شده مخلوط کنید و داخل قالب کمربندی ساده بریزید و با گوشتکوب یا کف لیوان مواد را صاف کنید و برای 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: بن ماری کردن ژلاتین

ژلاتین را داخل یک کاسه بریزید و 3 ق غذا خوری آب اضافه کنید و صبر کنید تا اسفنجی شود. سپس روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و ذارت ژلاتین ذوب شود. شکلات و شیر را داخل کاسه بریزید و به روش بن ماری روی حرارت کتری قرار دهید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود.

مرحله سوم: تهیه لایه پنیری

در ادامه پنیر خامه ای و خامه و پودر قند را داخل کاسه ریخته بزنید تا یکدست شود و بعد مخلوط شیر و شکلات را به همراه ژلاتین حل شده اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: تهیه چیز کیک شکلاتی ساده

قالب را از یحچال خارج کنید و لایه ی شکلاتی را بریزید و قالب را برای 6 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد کمر قالب را باز کنید و بعد چیز کیک را داخل دیس قرار دهید و با سس شکلاتی سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چیز کیک شکلاتی ساده و یخچالی با پنیر ماسکارپونه

  1. می توانید ترکیب گاناش شکلاتی و خامه را به مقدار مساوی ذوب کنید و روی چیز کیک بریزید.
  2. از بیسکویت شکلاتی استفاده کنید.
  3. این مواد برای قالب 25 سانت کافی است.
4.4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: