کوفته روسی نوعی کوفته از خانواده بزرگ کوفته ها می باشد که بسیار خوشمزه است. کوفته روسی مانند بیشتر کوفته ها از ترکیب برنج، گوشت و سبزی تهیه شده است. کوفته روسی غذایی بین المللی است که حتما از تهیه و طعم این غذا لذت خواهید برد. برای اینکه یک کوفته روسی عالی طبخ کنید باید به اندازه گیری مواد دقت کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کوفته روسی را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه شوید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه کوفته روسی:

گوشت چرخ شده600 گرم
پیاز2 عدد
رب گوجه فرنگی2 قاشق غذا خوری
فلفل دلمه ای2 عدد
گوجه فرنگی3 عدد
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
سبزی کوفته200 گرم
تخم مرغ1 عدد
برنج1/2 پیمانه
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه کوفته روسی:

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

ابتدا برنج را پاک می کنیم و می شوییم. سپس به همراه آب روی حرارت می گذاریم تا برنج کمی پخته شود فقط نباید برنج له شود. سبزی دلمه را پاک کرده و می شوییم سپس خرد می کنیم. می تواند کمی از سبزی قورمه درشت تر باشد. فلفل دلمه ای را شسته چهار برش روی آن ایجاد کرده تخم های آن را جدا کرده و آماده می گذاریم. پیاز را پوست گرفته و خلال می کنیم تابه ای را روی حرارت می گذاریم و داخل آن روغن می ریزیم سپس پیاز را داخل روغن می ریزیم و خوب تفت می دهیم تا پیازها کاملا طلایی شوند. گوجه فرنگی ها را هم شسته و به شکل ورقه ای برش می دهیم.

مرحله دوم تهیه کوفته:

داخل کاسه مناسبی گوشت چرخ کرده، نیمی از پیازداغ، نمک، فلفل و زردچوبه را ریخته و کاملا ورز می دهیم تا یکدست شوند.

مرحله سوم افزودن سبزی:

در این مرحله برنج، سبزی و تخم مرغ را به مواد افزوده و همه مواد را خوب ورز می دهیم تا بافتی سفت و منسجم پیدا کند حالا روی مواد را پوشانده و به مدت 20 دقیقه داخل یخچال استراحت دهید.

مرحله چهارم شکل دادن به مواد کوفته:

مواد کوفته را از داخل یخچال خارج می کنیم حالا از مواد به اندازه یک نارنگی برداشته و به شکل تخم مرغی در می آوریم و داخل یک بشقاب می چینیم همه موادی را که آماده کردیم برای 20 دقیقه دیگر مواد را داخل یخچال استراحت می دهیم.

مرحله پنجم پخت کوفته روسی:

تابه مناسبی را روی حرارت می گذاریم و داخل آن روغن می ریزیم گرم که شد کوفته های آماده شده را داخل تابه چپده و خوب دور تا دور کوفته ها را تفت می دهیم تا طلایی شوند و در نهایت از داخل تابه خارج می کنیم.

مرحله ششم آماده سازی سس کوفته:

داخل تابه ای که کوفته ها را تفت دادیم پیازداغ و رب گوجه فرنگی را ریخته و خوب تفت می دهیم تا رنگ رب آزاد شود سپس کمی آب جوش به سس می افزاییم و زمان می دهیم تا کاملا سس جا افتاده شود.

مرحله هفتم افزودن کوفته ها به سس:

حالا کوفته های تفت خورده را داخل سس چیده حلقه های گوجه فرنگی و تکه های فلفل دلمه ای را هم داخل تابه می گذاریم درب تابه را می بندیم و زمان می دهیم تا کوفته کاملا مغز پخت شود و سس آن غلیظ شود.

مرحله هشتم سرو کوفته روسی:

کوفته روسی را در ظرف زیبایی چیده با گوجه و فلفل دلمه ای تزیین و در کنار نان یا برنج و سبزی خوردن سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کوفته روسی:

  1. سبزی کوفته روسی شامل: تره، جعفری، شوید، ریحان و ترخان است.
  2. می توانید از کمی پودر زیره هم داخل کوفته استفاده کنید.
  3. بهتر است گوشت مخلوط گوسفند و گوساله چرخ شده باشد.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: