لواشک گوجه سبز یکی از انواع لواشک های بسیار ترش و خوشمزه می باشد که طعم فوق العاده و هم پسندی دارد. شما می توانید این لواشک را به صورت ترکیبی با میوه های دیگر تهیه کنید و یا میزان ترشی یا شوری یا شیرینی آن را مطابق با سلیقه و ذات خود تهیه کنید. لواشک گوجه سبز را می توانید به چند روش خشک کنید که در این پست هم در فر و هم آفتاب و هم سولاردم را به شما یاد خواهیم داد. امروز در آشمزی طرز تهیه لواشک گوجه سبز در آفتاب و فر را به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لواشک گوجه سبز مرحله به مرحله

آلوچه3 کیلوگرم
آب1 پیمانه
نمک1 ق غذا خوری
شکربه دلخواه

طرز تهیه لواشک گوجه سبز خوشمزه خانگی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا گوجه سبز ها را خوب بشورید و خشک کنید. بهتر است دم آن را بگیرید و می توانید به دلخواه از ابتدا هسته گیری کنید و آلوچه را داخل غذاساز ریخته و میکس کنید و یا می توانید به روش ذیل عمل کنید.

مرحله دوم: پختن آلوچه

در ادامه به ازای هر 3 کیلوگرم باید 1 پیمانه آب اضافه کنید و داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا خوب گوشت و هسته آلوچه نرم و از هم جدا شوند و در این زمان خوب هم بزنید. سپس یک صافی روی یک قابلمه قرار دهید و حالا باید با پشت قاشق یا کفگیر فشار دهید تا عصاره آلوچه خارج شود و فقط تفاله هسته داخل سبد باقی بماند سپس به دلخواه نمک و شکر بزنید.

مرحله سوم: خشک کردن لواشک آلوچه در فر

سینی فر را کمی چرب کنید و نایلون انداخته و لواشک آلوچه را داخل آن بریزید و صاف کنید و بعد در فر قرار دهید و با کمترین دمای ممکن بگذارید برای نیم ساعت بماند تا آب اضافی تبخیر شود و بعد از فر خارج کنید و بگذارید تا خنک شود و خودش را بگیرد.

مرحله چهارم: تهیه لواشک گوجه سبز در آفتاب

سینی های خود را کمی چرب کنید و نایلون بی اندازید و مقداری از لواشک را به قطر یکسان روی سینی ریخته و برای 72 ساعت مقابل آفتاب قرار دهید تا لواشک خشک شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لواشک گوجه سبز خوشمزه و خانگی در فر و آفتاب

  1. می توانید از میوه های دیگر نیز استفاده کنید.
  2. باید قطر لواشک زیاد نباشد تا زودتر خشک شود.
  3. می توانید از از سولاردم یا فر برقی استفاده کنید ولی باید دما روی 110 درجه تنظیم کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: