نون خامه ای یا نان خامه ای یکی از شیرینی ها بسیار پرطرفدار در این می باشد که بسیار ساده و خوشمزه است و شما می توانید به راحتی این شیرینی را در خانه تهیه کنید. نون خامه ای از یک خمیر بسیار نرم و لطیف بدست می آید که اگر تمام نکات را رعایت کنید یک خمیر پوک و تو خالی خواهید داشت و بعد می توانید با خامه مورد نظر آن را پر کنید و یا می توانید از وسط به دو نیم کنید و خامه بزنید. امروز در آشمزی طرز تهیه نون خامه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نون خامه ای:

تخم مرغ3 عدد
آب1 پیمانه
روغن مایع1/4 پیمانه
آرد سفید1 پیمانه
نمک1/4 ق چای خوری
شکر1 ق سوپ خوری
وانیل1/4 ق چای خوری

طزر تهیه نون خامه به روش قنادی در خانه

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا داخل یک تابه نچسب آب را به همراه شکر و نمک بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و صبر کنید تا به جوش بیاید. به محض جوش آمدن آرد الک شده را باید یکباره به مواد اضافه کنید.

مرحله دوم: داغ زدن

بعد از افزودن آرد باید مرتب و سریع هم بزنید تا یک خمیر وسط تابه جمع شود. حالا باید حرارت را کم کنید و به مهم ترین مرحله نون خامه ای می رسید داغ زدن یعنی باید به مدت 8 دقیقه خمیر را داخل تابه باز و بسته کنید تا آب اضافه خمیر تبخیر شود.

مرحله سوم: افزودن تخم مرغ

بعد از اینکه خوب خمیر را داغ زدید باید آن را داخل یک کاسه قرار دهید و صبر کنید تا خنک شود و بعد تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و با افزودن تخم مرغ آخر وانیل را نیز بریزید و خوب هم بزنید تا یک خمیر چسبنده و یکدست بدست بیاید.

مرحله چهارم: پخت نون خامه ای

شما می توانید مواد نون خامه ای را با قیف روی سینی فر پایپ کنید و یا می توانید با قاشق از مواد به طور یک اندازه روی سینی قرار دهید و با انگشت روی نون خامه ای را صاف کنید. سینی فر را بعد در فر از 200 درجه قرار دهید و بعد از 10 دقیقه دما را به 180 کاهش دهید و بگذارید برای 20 دقیقه دیگر نان خامه ای پف کند و بعد صبر کنید تا خنک شود و از روی سینی جدا کنید و با خامه قنادی زده شده سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نون خامه خوشمزه و ساده در خانه

  1. بهتر است سایز تخم مرغ ها درشت باشد و اگر ریز بود تخم مرغ چهارم را داخل یک کاسه بزنید و کم کم به مواد اضافه کنید.
  2. مواد باید کاملا بین دو انگشت چسبنده باشد.
  3. می توانید در سولاردم یا توستر و فر برقی نیز این نون خامه ای را تهیه کنید.
3.3/5 - (22 امتیاز)

دسته بندی شده در: