مربا زردآلو یکی از مربا های بسیار خوشمزه و شیک می باشد که شما می توانید به دو صورت یعنی خرد شده یا درسته تهیه کنید که این کاملا سلیقه ای می باشد و برای هر دو روش رسپی یکسان است. شما می توانید با افزودن کمی زعفران رنگ این مربا را فوق العاده کنید. شما می توانید این مربا را به صورت تصویری در این پست یاد بگیرید و یک مربا فوق العاده خوشمزه در خانه تهیه کنید و از خواص خوب زردآلو نیز بهرمند شوید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربا زردآلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای زردآلو مجلسی و خوشرنگ

زردآلو1 کیلوگرم
شکر800 گرم
گلاب1/4 پیمانه
زعفران دم کرده2 ق غذا خوری
جوهر لیمو یا آبلیموترش1/2 ق مربا خوری

طرز تهیه مربای زردآلو مجلسی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا زردآلو ها را بشورید و از وسط به دو نیم کنید و هسته زردآلو را خارج کنید. در این مرحله می توانید زردآلو را به صورت نصف مربا کنید و یا می توانید نگینی ریز خرد کنید این کاملا سلیقه ی می باشد.

مرحله دوم: افزودن شکر

بعد از اینکه زردآلو را خرد کردید باید کف قابلمه ردیفی بچینید و شکر لا به لای آن اضافه کنید تا شکر و زردآلو تمام شود. درب قابلمه را بسته و حدود 8 ساعت زردآلو را در یخچال قرار دهید تا آب بی اندازد.

مرحله سوم: پخت

در ادامه قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و ابتدا حرارت را بالا بگیرید و بگذارید تا به جوش بیاید، سپس 10 دقیقه زمان دهید تا زردآلو ها پخته شوند. در طول پخت کف روی زردآلو را بگیرید. و بعد از 10 دقیقه زردآلو را از شهد خارج کنید.

مرحله چهارم: تهیه مربا زردآلو

حالا باید زمان دهید تا شهد غلیظ شود. 15 دقیقه دیگر شربت غلیظ شمی شود و در انتها زعفران و گلاب و جوهر لیمو را اضافه کنید و تست کنید که شربت غلیظ شده باشد. صبر کنید تا خنک شود و شهد را به زردآلو ها اضافه کنید و داخل شیشه بریزید.

نکات کلیدی در تهیه مربای زردآلو خوشمزه و خوشرنگ با زعفران

می توانید کمی از شهد را روی زردآلو بریزید و بقیه را به غلظت برسانید تا شربت زردآلو داشته باشید.

می توانید زردآلو را به صورت درسته و بدون خارج کردن هسته تهیه کنید.

به دلخواه می توانید 1 عدد هل استفاده کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: