خمیر جادویی یکی از خمیر های همه کاره و راحت است که می توانید انواع غذا های خمیری را با این نوع خمیر تهیه کنید. شما می توانید خمیر جادویی را برای تهیه انواع پیتزا و پیراشکی و دونات استفاده کنید زیرا پف بسیار خوبی دارد و خیلی راحت است. برای تهیه این خمیر نیاز به خمیر مایه دارید که می توانید به صورت ساده یا فوری استفاده کنید. اما امروز در آشمزی تهیه خمیر جادویی همه کاره همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر جادویی همه کاره

شیر ولرم1.5 پیمانه
آب ولرم1 پیمانه
آرد4.5 پیمانه
خمیر مایه1.5 ق غذا خوری
روغن مایع1/2 پیمانه
نمک1 ق چای خوری

طرز تهیه خمیر جادوی همه کاره برای انواع غذا ها

مرحله اول: تهیه خمیر مایه

ابتدا باید خمیر مایه را عمل بیاورید برای این کار خمیرمایه را به همراه آب و یک حبه قند یا یک ق غذا خوری شکر خوب مخلوط کنید و کنار قرار دهید تا خمیر مایه عمل بیاید و کف کند.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه شیر ولرم و روغن و نمک را باهم مخلوط کنید و خمیرمایه عمل آمده را اضافه کنید و هم بزنید. حالا باید کم کم آرد گفته شده را اضافه کنید تا جایی که خمیر جمع شود.

مرحله سوم: استراحت خمیر

در ادامه خمیر را برای 10 دقیقه با دست خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود. سپس به شکل توپ در بیاورید و داخل یک کاسه چرب شده قرار دهید. روی کاسه را پوشانده و برای 2 ساعت زمان دهید تا پف کند.

مرحله چهارم: تهیه خمیر جادویی همه کاره

بعد از 2 ساعت که خمیر پف کرد باید حجم آن را با دست بگیرید. خمیر جادویی آماده می باشد و شما می توانید انواع غذا ها و فینگرفود ها را تهیه کنید.

نکات کلیدی در تهیه خمیر جادویی نرم و لطیف

  1. آرد را باید کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر جمع شود.
  2. می توانید از استند میکسر استفاده کنید.
  3. خمیر مایه اگر پف نکند خراب است.
  4. بهتر است خمیر را در جای گرم قرار دهید.
4.4/5 - (29 امتیاز)

دسته بندی شده در: