رانی هلو وقتی در خانه تهیه می شود به دلیل از مواد نگهدارنده در آن استفاده نمی شود دارای فوایدی زیادی است که شما می توانید با هلوی تازه در خانه تهیه و در این روز های گرم میل کنید. از خواص هلو می توان به سم زدایی، سلامت قلب، سللامت چشم و…اشاره کرد. یکی از مزیت های رانی نسبت به آب هلو این است که در آن تکه های هلو نیز موجود است و آن را خوشمزه تر می کند و همچنین برای کسانی که دوست دارند هلوی درسته نیز در آب هلوی آن ها باشد رانی هلو گزینه بسیار عالی است. رانی یک نوشیدنی بین المللی است که در کشور های دیگر نیز تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه رانی هلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رانی هلو

هلو1 کیلو
آب جوش4 لیوان
شکرتقریبا 1 لیوان
آبلیمو1 ق غذاخوری

طرز تهیه رانی هلو

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

هلو ها را در سینک بریزید و آب را باز کنید و بشورید. برای اینکه پرز های آن گرفته شود می توانید با استفاده از یک اسکاج کمی روی آن را بکشید تا تمیز تر شود. با چاقو یک برش روی هلو ایجاد کرده و سپس در یک قابلمه آب بریزید و روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید. هلو ها را در آب جوش بریزید و به مدت 3 دقیقه در آن قرار دهید. سپس هلو ها را از آب جوش خارج کنید در ادامه پوست و هسته آن را نیز جدا کنید. سپس پوست آن را به راحتی جدا کرده و با چاقو نگینی خرد کنید. به اندازه 4 لیوان آب در کتری بریزید و آن را روی شعله قرار دهید تا بجوشد.

مرحله دوم: ریختن مواد در قابلمه

در یک قابلمه 4 لیوان آب جوش بریزید هلو هایی که نگینی خرد شده بود را اضافه کرده سپس شکر را نیز اضافه کرده به مدت 10 دقیقه اجازه دهید بپزد. حرارت را خاموش کنید و آبلیمو را به آن اضافه کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن هلو

به اندازه نصف لیوان از هلو های پخته شده را کنار بگذارید. بقیه هلو ها را با مخلوط کن یا گوشتکوب و هر وسیله دیگری مخلوط کنید تا یکدست شود. در آخر هلو های تکه شده را که کنار گذاشته بودید را به آن اضافه کنید و به مدت یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود. بعداز مدت زمان گفته شده رانی هلوی خوشمزه و خانگی شما آماده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه رانی هلو

  1. اگر دوست نداشته باشید که رانی شما حاوی تکه های میوه باشد می توانید آن را حذف کنید و تمام مواد را مخلوط کنید.
  2. برای تهیه رانی از شکر استفاده شده که شما می توانید در صورت شیرین بودن هلو آن را حذف کنید و همچنین می توانید از عسل نیز به جای شکر استفاده کنید.
  3. اگر غلظت رانی هلو شما زیاد بود می توانید کمی آب به آن اضافه کنید تا کمی شل تر شود.
  4. این رانی قابلیت ماندگاری بالایی دارد و می توانید آن را در یخچال قرار داده و استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: