ترشک آلبالو یکی از تنقلاتی مناسب برای افرادی است که از لواشک و ترشیجات خوششان می آید همچنین افرادی که مزه های ترش را دوست ندارند می توانند به مواد ترشک رب انار شیرین را اضافه کرده و از ترشی آن کم کنند. در تهیه آن از آلبالو و نبات به همراه مواد دیگر استفاده می شود که بسیار ساده است. ترشک های بیرون به دلیل استفاده از مواد نگهدارنده خیلی سالم نیستند و تهیه آن در خانه توصیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشک آلبالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشک آلبالو

آلبالو1 کیلو
آب2 لیوان
نمک1/2 ق غذاخوری
نباتبه میزان لازم
رب انار2 ق غذاخوری
آبلیمو1 ق غذاخوری

طرز تهیه ترشک آلبالو

مرحله اول: پختن آلبالو ها

آلبالو ها را بشورید و اگر دوست داشتید می توانید هسته آن را جدا کنید یا می توانید با هسته بپزید. در یک قابلمه 2 لیوان آب بریزید و آلبالو ها را در آن بریزید و آن را روی شعله قرار دهید. دمای شعله را روی حرارت ملایم بزارید و بزارید آلبالو ها بپزد. کف روی آلبالو ها را بگیرید تا ترشک شما شفاف تر شود.

مرحله دوم: اضافه کردن نمک و شکر

وقتی آلبالو ها نرم شد نمک و شکر و نبات را نیز اضافه کرده و هم بزنید و صبر کنید تا بپزد و غلیظ شود در این مرحله می توانید مقداری رب انار و آبلیمو نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: پختن ترشک

حدود یک تا دو ساعت زمان می برد تا آلبالو ها بپزد وقتی به مرحله جوشیدن رسید یعنی روی آلبالو ها جوش های حبابی یا ستاره ای زد و به غلظت رسید پخت کافی است شعله را خاموش کنید و صبر کنید تا سرد شود سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه ترشک آلبالو

  1. میزان نمک و شکر و همچنین رب انار بستگی به ذائقه شما و ترش بودن آلبالو ها دارد اگر می خواهید شبرین تر شود می توانید مقدار شکر را بیشتر کنید.
  2. برای ماندگاری بیشتر می توانید از آبلیمو یا جوهر نمک استفاده کنید که البته قابل حذف است.
  3. ترشک را می توانید برای مدت زمان طولانی در یخچال یا فریزر نگه داری کنید.
  4. برای تهیه این ترشک می توانید از میوه های دیگر مانند آلوچه و انار نیز به همراه آلبالو استفاده کنید.
  5. ترشک آلبالو را می توانید با گلپر میل کنید تا سردی آن گرفته شود و معده شما را اذیت نکند.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: