مربای به یکی از مربا های بسیار خوشمزه یکی خوش رنگ ترین مربا ها می باشد و شما می توانید این مربا را به راحتی در خانه تهیه کنید. شما می توانید به را صورت رنده شده یا نگینی شده تهیه کنید. به که به سیب طلایی معروف می باشد. فصل به میوه پاییز و زمستان است. مویه به رسیده شبیه به گلابی بوده و رنگ آن زرد طلایی می شود. خواص به در بارداری و برای جنین بسیار مفید است. امروز در آشمزی طرز تهیه مربای به خانگی به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای به

به1 کیلوگرم
آب2 پیمانه
شکر1 کیلو
هلبه دلخواه

طرز تهیه مربای به خانگی خوش رنگ

مرحله اول: آماده سازی به

به ها را پوست بگیرید و می توانید پوست به را خشک کنید و برای چای و دمنوش استفاده کنید. به را باید سریع خرد کنید تا سیاه نشود. به را می توانید رنده کنید یا به صورت نگینی یا درشت خرد کنید.

مرحله دوم: پخت به

به پوست کنده و داخل قابلمه مسی بریزید زیرا باعث می شود مربا خوش رنگ تر می شود. در ادامه آب را اضافه کنید و درب قابلمه را بگذارید و برای10 دقیقه بگذارید تا به نرم و پخته شود.

مرحله سوم: افزودن هل

در ادامه شکر و چند عدد هل را اضافه کنید و بگذارید تا شکر حل شود و برای 3 ساعت پخته شود و روی شعله ملایم دم بگذارید تا به قرمز و خوشرنگ و غلیظ شود.

مرحله چهارم: تهیه مربا به

بگذارید تا شربت مربا غلیظ شود و کم کم جا افتاده شود و بعد روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و روی شعله خاموش بگذارید تا به دم بکشد و بعد در شیشه تمیز ریخته و مربای به را در یخچال قرار دهید.

نکات کلیدی در تهیه مربای به غلیظ و خوشرنگ

  1. اگر شربت غلیظ شود نیازی به جوهر لیمو و آبلیموترش نیست.
  2. قابلمه مسی به را خوشرنگ می کند.
  3. می توانید از کمی زعفران دم کرده نیز استفاده کنید.
2/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: