زرشک پلو با مرغ ریش ریش یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده ما ایرانی ها می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این غذای خوشمزه بسیار ساده و مجلسی می باشد و با افزودن هویج می توانید یک غذای مجلسی و فوق العاده تهیه کنید. شما می توانید از مخلوط سینه و ران مرغ استفاده کنید و یک غذای بی نظیر ایرانی تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش با هویج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش

سینه و ران مرغ1 عدد
پیاز2 عدد
هویج2 عدد
زرشک2 ق غذا خوری
برنج4 پیمانه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم
زعفران غلیظبه مقدار لازم

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا برای تهیه این غذا باید مرغ را بپزید. برای این کار یکی از پیاز ها را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل قابلمه کمی تفت دهید و بعد از سبک شدن مرغ را به همراه ادویه ها اضافه کنید و هم بزنید و روی مواد آب بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود.

مرحله دوم: تفت دادن هویج

یکی دیگر از پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد هویج رنده شده را به همراه زعفران اضافه کنید و هم بزنید و در انتها کمی شکر اضافه کنید و در انتها مرغ ریش شده و کیم زعفران را افزوده و از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: پخت برنج

آب مرغ را صاف کنید و برای تهیه سوپ استفاده کنید. برنج را روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا بجوشد و زمانی که نرم شد برنج را آبکشی کنید و کف قابلمه ته دیگ مناسب قرار دهید و برنج را دم بگذارید.

مرحله چهارم: تهیه زرشک پلو با مرغ

زرشک را به همراه کمی شکر تفت دهید. برنج را با زعفران کمی مخلوط کنید و داخل دیس بکشید و مخلوط هویح و مرغ را روی مواد بریزید و بعد زرشک ریخته و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریش

  1. می توانید هویج را حذف کنید و به صورت ساده این پلو را سرو کنید.
  2. می توایند از انواع مغز ها برای تزیین استفاده کنید.
  3. به دلخواه داخل مرغ یک سیر قرار دهید تا بوی زهم مرغ را بگیرد.
3.8/5 - (12 امتیاز)

دسته بندی شده در: