برنج کته یکی از روش های بسیار خوشمزه و ساده برای داشتن یک برنج خوشمزه بدون خمیر شدن و وا رفتن یا دون شدن باید نکاتی را رعایت کنید. شما می توانید از برنج ایرانی و یا هندی و یا ترکیب هر دو برای این غذا استفاده کنید. برنج کته بدون روغن در هر 1 لیوان حدود 169 کیلوکالری دارد که شامل 53 گرم کربوهیدارت و 1.7 فیبر و 3 میلی گرم کلسیم وجود دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه برنج کته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه برنج کته

برنج1 پیمانه
نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه برنج کته بدون روغن

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید برنج تمیز کنید. برنج را خوب بشورید و برای 6 ساعت خیس کنید 2 برابر برنج آب سرد بریزید. دقت کنید برنج نباید زیاد خیس بخورد وگرنه حین پخت وا می رود. برای خیس کردن با نمک به روش گته برای 2 الی 3 پیمانه 1 ق غذا خوری نمک باید اضافه کنید. برای 1 پیمانه باید 1 ق چای خوری نمک اضافه کنید.

مرحله دوم: جوشاندن برنج

برنج را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا به جوش بیاید. کف روی برنج را مداوم بگیرید و صبر کنید تا آب برنج تمام شود و برنج نرم شود کمی روغن اضافه کنید که این مرحله کاملا دلخواه است.

مرحله سوم: تهیه برنج کته

وقتی آب برنج تمام و آب آن کاملا بخار شود. روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برنج را به صورت قله ای وسط قابلمه بیاورید و چند سوارخ با قاشق روی آن ایجاد کنید و برنج را دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه برنج کته ساده و خوشمزه مثل آبکش

  1. اگر زمان کافی برای خیس کردن برنج ندارید می توانید برای 2 ساعت با آب گرم خیس کنید.
  2. ابتدا حرارت را بالا ببرید تا بخار کند و بعد حرارت را کم کنید و دم بگذارید.
2.8/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: