مربای هلو یکی از مرباهای بسیار خوشمزه و ساده می باشد که می توانید با هلو تازه در فصل تابستان این مربای خوشمزه و خوشرنگ را تهیه کنید. شما می توانید مربای هلو را با صورت خرد شده یا درسته تهیه کنید و برای صبحانه و عصرانه آن را با نان تازه سرو کنید. ما می توانید مربا هلو را برای تهیه شیرینی ها و دسر های مختلف نیز تهیه کنید. این مربا ماندگاری خوبی دارد به شرطی که ماندگاری بالایی دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه مربای هلوی زعفرانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای مربای هلو خوشمزه و خوشرنگ

هلو1.5 کیلوگرم
شکر800 گرم
وانیل یا جوهر لیموبه مقدار لازم

طرز تهیه مربای هلو ساده و آسان

مرحله اول: آماده سازی هلو

پوست هلو را با کمک یک چاقو تیز بگیرید و از وسط به دو نیم خرد کنید و هسته هلو را خارج کنید سپس هلو را به تکه های متوسط خرد کنید، نباید خیلی برش ها را نازک بگیرید، می توانید هلو را به صورت درسته نیز مربا کنید.

مرحله دوم: افزودن شکر

شکر را به صورت لایه ی وسط هلو بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و برای 3الی 4 ساعت بگذارید تا آب بی اندازد و نیازی به زمان بیشتر ندارد حتی 2 ساعت هم کافی باشد.

مرحله سوم: پخت مربا هلو

قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و کف کند و بعد کف روی مربا را با قاشق جمع کنید و برای 25 الی 30 دقیقه زمان دهید تا هلو پخته و نرم شود و در آخر باید وانیل و کمی جوهر لیمو را اضافه کنید و هر وقت تکه های هلو حباب دیده شد مربا آماده شده است و زمانی که شیره را به خود جذب کرد از روی حرارت بردارید و روی حرارت بردارید و خنک شود و در انتها داخل شیشه تمیز بریزید و مربا را داخل یخچال قرار دهید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی تهیه مربای هلو خوشرنگ و زعفرانی مرحله به مرحله

  1. برای رنگی شدن کمی زعفران اضافه کنید.
  2. مقدار جوهر لیمو 1/2 ق چای خوری و مقدار آبلیموترش 1 ق چای خوری است.
  3. می توانید شیره مانده هلو را شربت کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: