ترشی خرفه یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید به دلخواه به صورت خالی و یا به همراه هویج رنده شده تهیه کنید. خرفه یک گیاه آبدار با طعم شیرین و ترش است که خواص بسیار زیادی برای بدن دارد و می توان گفت خرفه دارای مقادیر زیادی امگا3 و اهن و کلسیم است. شما می توانید این ترشی را به صورت ساده برای سرو در کنار انواع غذا ها سرو کنید. خواص خرفه برای کسانی که قند و خون و دیابت دارند گزینه خوبی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی خرفه خالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی خرفه:

خرفه1 کیلوگرم
سیر4 حبه
سرکه سفیدبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، گلپربه مقدار لازم
هویجبه دلخواه

طرز تهیه ترشی خرفه خانگی ساده:

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا خرفه را از ساقه بزرگ آن جدا کنید و به ساقه های کوچک تبدیل کنید و اصلا نباید آن را خرد کنید. در مرحله بعدی باید آن ها را داخل لگن ریخته و خوب بشورید و روی یک پارچه تمیز پهن کنید تا خوب آن گرفته شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

سیرها را پوست بگیرید و می توانید به صورت درسته داخل ترشی قرار دهید و یا به صورت ورقه ی خرد کنید. می توانید هویج را به صورت رنده شده نیز استفاده کنید. می توانید از مخلوط آب حوشیده با سرکه استفاده کنید تا تیزی کمتری داشته باشد.

مرحله سوم: چیدن در شیشه ترشی

خرفه ها را به همرا هسیر و کمی ادویه ها و گلپر داخل شیشه به صورت لایه ی بریزید تا شیشه پر شود. دقت کنید باید شیشه تمیز و عاری از هرگونه چربی باشد.

مرحله چهارم: پخت ترشی خرفه

برای اینکه تندی سرکه گرفته شود و می توانید از مخلوط مساوی آب جوشیده سرد یا سرکه سفید استفاده کنید. سرکه را روی شیشه بریزید تا روی خرفه را بگیرد. شیشه را یک روز در جای خنک قرار دهید و بعد در یخچال نگهداری کنید.

نکات کلیدی در تهیه ترشی خرفه خالی و خام

  1. می توانید به دلخواه کمی نعنا خشک نیز استفاده کنید.
  2. می توانید فقط از سرکه سفید استفاده کنید.
  3. بهتر است در جای خشک و خنک باشد.

3.5/5 - (12 امتیاز)

دسته بندی شده در: