استانبولی بدون گوشت یکی از روش های بسیار خوب و ساده برای تهیه استانبولی می باشد که دیگر نیازی به گوشت یا مرغ ندارید و می توانید با رب و سیب زمینی به راحتی این غذا را در خانه تهیه کنید. شما می توانید در این روش از پوره گوجه نیز استفاده کنید که این کاملا دلخواه است و یا می توانید از ترکیب رب و پوره گوجه استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه استانبولی بدون گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه استانبولی بدون گوشت ساده و خوشمزه

برنج3 پیمانه
پیاز بزرگ1 عدد
رب گوجه1 ق غذا خوری
سیب زمینی2 عدد
گوجه3 عدد
نمک، فلفل سیاه، ادویه پلویی، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه استانبولی بدون گوشت با رب و سیب زمینی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برنج را به همراه کمی آب بشورید و با کمی نمک خیس کنید و کنار قرار دهید. گوجه ها را بشورید و رنده ریز یا پوره کنید به کمک غذاساز و یا می توانید به صورت مکعبی ریز خرد کنید.

مرحله دوم: تفت دادن

در ادامه سیب زمینی را پوست بگیرید و به صورت مکعبی خرد کنید و داخل تابه تفت دهید تا سرخ شود. سپس پیاز را اضافه کنید و به همراه سیب زمینی تفت دهید تا پیاز ها نرم شوند و بعد ادویه ها را اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه گوجه رنده شده را اضافه کنید و هم بزنید. تا آب گوجه کشیده شود. در انتها رب اضافه کنید و هم بزنید تا بوی خامی رب گرفته شود. مقداری آب داخل مواد بریزید تا سیب زمینی ها کمی نرم شوند.

مرحله چهارم: پخت استانبولی بدون گوشت

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید تا نرم شود. سپس برنج را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مورد علاقه را قرار مقداری برنج و بعد مقدار از مواد سیب زمینی قرار دهید و پلو را برای 40 دقیقه دم بگذارید تا دم بکشد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه استانبولی بدون گوشت

  • می توانید از کمی دارچین نیز استفاده کنید.
  • می توانید از ترکیب برنج دودی و ایرانی استفاده کنید.
  • می توانید فقط از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: