کوکو سیب زمینی پخته یکی از کوکو های بسیار خوشمزه می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این کوکو با پنیر پیتزا تهیه می شود و می توانید به دلخواه به آن پنیر پیتزا اضافه کنید و یا آن را حذف کنید و به صورت ساده تهیه کنید. کوکو سیب زمینی یکی از کوکو های بسیار خوشمزه و اصیل ایرانی می باشد که با نان تازه و خیارشور و گوجه فرنگی تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته ترد و خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کوکو سیب زمینی پخته:

سیب زمینی6 عدد
تخم مرغ3 عدد
پنیر پیتزابه مقدار لازم
پونه کوهی یا شوید خشک1 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته ساده با پنیر:

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

سیب زمینی ها را بشورید و داخل قابلمه قرار دهید و روی آن آب بگیرید و روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا سیب زمینی ها پخته و نرم شوند.

مرحله دوم: پوره کردن سیب زمینی

در ادامه سیب زمینی را با آب سرد آبکشی کنید و پوست بگیرید و صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد با کمک پوره کن یا گوشتکوب برقی بکوبید تا له شود. اگر سیب زمینی را داغ له کنید مواد خمیری می شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کوکو

تخم مرغ ها را به همراه ادویه ها و نمک داخل یک کاسه بزنید تا از لختگی خارج شود. سپس مخلوط تخم مرغی را به مواد سیب زمینی اضافه کنید و بعد پونه کوهی یا شوید خشک را اضافه کنید و در انتها پنیر پیتزا رنده شده را بریزید و هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

مرحله چهارم: پخت کوکو سیب زمینی

داخل یک تابه روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود. سپس دست های خود را کمی خیس کنید و از مواد کوکو بردارید در دست به آن شکل دهید و داخل روغن داغ قرار دهید و یک طرف آن سرخ شود و بعد با کمک کفگیر برگردانید و طرف دیگر را سرخ کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کوکو سیب زمینی پخته خوشمزه و ساده با پنیر پیتزا و شوید

  1. می توانید از شوید خشک یا تازه استفاده کنید.
  2. نیازی به افزودن پیاز نیست ولی می توانید پیاز را رنده ریز کنید.
  3. به دلخواه می توانید کمی فلفل قرمز نیز اضافه کنید.

Rate this post

دسته بندی شده در: