طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر ساده و مجلسی با رب انار و تمر هندی و سیر

0
طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

ترشی بادمجان شکم پر یکی از انواع ترشی های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. ترشی بادمجان شکم پر مزه و طعم بسیار خوبی دارد و شما می توانید در هر فصلی آن را تهیه کنید. برای تهیه بادمجان شکم پر می توانید آن را با مواد دلخواه پر کنید و یک ترشی هیجان انگیز تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر ساده و خوشمزه با رب انار و تمرهندی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی بادمجان شکم پر

بادمجان ۱ کیلوگرم
رب انار۵ ق غذا خوری
فلفل تند و شیرین۲ عدد
سیر۱ بوته
سبزی معطر (ترخون، جعفری، نعنا، ریحون)۱ دسته
نمک، سرکهبه مقدار لازم
سیاه دانه۲ ق غذا خوری
رب اناربه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، گلپربه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید بادمجان ها را بشورید و تمی زکنید و کلاهک بادمجون جدا کنید توجه داشته باشید که نباید کل کلاهک بادمجان را کنید و فقط باید قسمت بالای آن را جدا کنید و بادمجان ها دوباره شسته و بعد آبکشی کنید و صبر کنید تا آب اضافی آن کشیده شود.

مرحله دوم: پخت بادمجان

در ادامه با یک کارد تیز شکم بادمجان را باز کنید و سپس آن را داخل قابلمه قرار دهید ور وی آن سرکه اضافه کنید تا جایی که روی بادمجان ها را بگیرید و روی حرارت کم قرار دهید و بگذارید تا بجوشد و بعد از ۱۰ دقیقه قابلمه را از روی حرارت بردارید و بادمجان ها را از داخل سرکه جدا کنید.

مرحله سوم: پر کردن مواد بادمجان

صبر کنید تا سرکه اضافی بادمجان ها کشیده شود. در ادامه سیر و هویج و سبزی و فلفل ها را به صورت ساطوری ریز خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید و به آن رب انار و نمک و فلفل سیاه گلپر اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شود.

مرحله چهارم: تهیه بادمجان شکم پر

حالا با مواد تهیه شده شکم بادمجان ها را پر کنید و آن ها را داخل یک ظرف قرار دهید به طوری که فاصله بین آن ها نباشد و موقع پخت وا نرود. حالا همان سرکه که با آن بادمجان را پخیتید مجدد کمی رب انار اضافه کنید و روی بادمجان ها بریزید و برای نیم ساعت بگذارید تا بجوشد تا نرم شود و بعد از اینکه نرم شد بادمجان ها را داخل شیشه تمیز ریخته و روی آن سرکه و رب انار بریزید تا به اندازه یک بند انگشت سرکه سر شیشه خالی باشد و درب شیشه را بسته و برای ۲ هفته در جای خشک و خنک نگهداری کنید. نوش ج

نکات کلیدی در تهیه بادمجان شکم پر

  1. می توانید از هر نوع سبزی که دوست دارید استفاده کنید.
  2. می توانید بادمجان ها در انتها نجوشانید و داخل سرکه قرار دهید.
  3. می توانید به دلخواه به مواد تمرهندی صاف شده اضافه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید