ترشی بادمجان شکم پر یکی از انواع ترشی های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. ترشی بادمجان شکم پر مزه و طعم بسیار خوبی دارد و شما می توانید در هر فصلی آن را تهیه کنید. برای تهیه بادمجان شکم پر می توانید آن را با مواد دلخواه پر کنید و یک ترشی هیجان انگیز تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر ساده و خوشمزه با رب انار و تمرهندی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی بادمجان شکم پر

بادمجان1 کیلوگرم
رب انار5 ق غذا خوری
فلفل تند و شیرین2 عدد
سیر1 بوته
سبزی معطر (ترخون، جعفری، نعنا، ریحون)1 دسته
نمک، سرکهبه مقدار لازم
سیاه دانه2 ق غذا خوری
رب اناربه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، گلپربه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید بادمجان ها را بشورید و تمی زکنید و کلاهک بادمجون جدا کنید توجه داشته باشید که نباید کل کلاهک بادمجان را کنید و فقط باید قسمت بالای آن را جدا کنید و بادمجان ها دوباره شسته و بعد آبکشی کنید و صبر کنید تا آب اضافی آن کشیده شود.

مرحله دوم: پخت بادمجان

در ادامه با یک کارد تیز شکم بادمجان را باز کنید و سپس آن را داخل قابلمه قرار دهید ور وی آن سرکه اضافه کنید تا جایی که روی بادمجان ها را بگیرید و روی حرارت کم قرار دهید و بگذارید تا بجوشد و بعد از 10 دقیقه قابلمه را از روی حرارت بردارید و بادمجان ها را از داخل سرکه جدا کنید.

مرحله سوم: پر کردن مواد بادمجان

صبر کنید تا سرکه اضافی بادمجان ها کشیده شود. در ادامه سیر و هویج و سبزی و فلفل ها را به صورت ساطوری ریز خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید و به آن رب انار و نمک و فلفل سیاه گلپر اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شود.

مرحله چهارم: تهیه بادمجان شکم پر

حالا با مواد تهیه شده شکم بادمجان ها را پر کنید و آن ها را داخل یک ظرف قرار دهید به طوری که فاصله بین آن ها نباشد و موقع پخت وا نرود. حالا همان سرکه که با آن بادمجان را پخیتید مجدد کمی رب انار اضافه کنید و روی بادمجان ها بریزید و برای نیم ساعت بگذارید تا بجوشد تا نرم شود و بعد از اینکه نرم شد بادمجان ها را داخل شیشه تمیز ریخته و روی آن سرکه و رب انار بریزید تا به اندازه یک بند انگشت سرکه سر شیشه خالی باشد و درب شیشه را بسته و برای 2 هفته در جای خشک و خنک نگهداری کنید. نوش ج

نکات کلیدی در تهیه بادمجان شکم پر

  1. می توانید از هر نوع سبزی که دوست دارید استفاده کنید.
  2. می توانید بادمجان ها در انتها نجوشانید و داخل سرکه قرار دهید.
  3. می توانید به دلخواه به مواد تمرهندی صاف شده اضافه کنید.
4.3/5 - (41 امتیاز)

دسته بندی شده در: