رشته پلو با مرغ ریش ریش یکی از غذا های بسیار خوشمزه و مجلسی ما ایرانی ها می باشد که می توانید با مرغ درسته یا ریش ریش شده تهیه کنید. این غذا بسیار مجلسی و ساده است که با رشته پلویی تهیه می شود. شما می توانید به دلخواه با هویج و کشمش آن را سرو کنید و یا فقط از کشمش استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه رشته پلو با مرغ ریش ریش به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه رشته پلو با مرغ ریش ریش

برنج3 پیمانه
مرغ1 عدد
پیاز1 عدد
رشته پلویی1 پیمانه
زعفرانبه مقدار لازم
دارچین و برگ بو1 عدد از هر کدام
کشمش1/2 پیمانه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه رشته پلو با مرغ و کشمش

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید برنج را بشورید و خیس کنید و کنار قرار دهید. سپس پیاز را پوست بگیرید و 4 قاچ کنید و به همراه مرغ و دارچین و برگ بو و نمک و فلفل سیاه و زردچوبه کمی تفت دهید و روی آن آب بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود.

مرحله دوم: ریش کردن مرغ

مرغ پخته را از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید و به آن زعفران اضافه کنید و کنار قرار دهید. کشمش را نیز خیس کنید و به همراه کمی کره تفت دهید تا کشمش پف کند.

مرحله سوم: پخت برنج

برنج را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا دانه های برنج نرم شود و بعد از اینکه برنج نرم شد رشته پلویی را اضافه کنید و صبر کنید تا رشته نرم شود.

مرحله چهارم: تهیه رشته پلو

رشته پلو را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مناسب قرار دهید و بعد کمی برنج ریخته و مرغ و کمی کشمش را ریخته و دوباره برنج ریخته و رشته پلو را دم بگذارید و کمی کره روی آن بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه رشته پلو با مرغ ریش ریش مجلسی

  1. می توانید کمی کشمش و مرغ ریش ریش شده را روی آن بریزید.
  2. می توانید بین لایه ها زعفران بریزید.
  3. می توانید مرغ را بین پلو نریزید و در انتها سرو کنید.

Rate this post

دسته بندی شده در: