طرز تهیه ماش پلو با مرغ ریش ریش مجلسی و خوشمزه و ساده به روش شیرازی

0
طرز تهیه ماش پلو با مرغ ریش ریش

ماش پلو با مرغ یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه این پلو خوشمزه جذاب است. شما می توانید مرغ را به صورت ریش ریش یا سرخ شده سرو کنید که این کاملا سلیقه ی است. ماش پلو به واسطه داشتن ماش بسیار مقوی و پر خواص است. خواص ماش برای ریه بسیار مفید است و همچنین برای دیابت و فشار خون مفید است. امروز در آشمزی طرز تهیه ماش پلو مرغ ریش ریش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ماش پلو با مرغ ریش ریش

برنج۲ پیمانه
ماش۳/۴ پیمانه
سینه و ران مرغ۱ عدد
کشمش۱/۴ پیمانه
پیاز۱ عدد
زعفرانبه مقدار لازم
هویج۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه ماش پلو با مرغ ریش ریش مجلسی

مرحله اول: آماده سازی

برنج را بشورید و با کمی نمک خیس کنید و کنار بگذارید. ماش را تمیز کنید و برای ۱۰ دقیقه خیس کنید کنار بگذارید تا کمی نرم شود. سپس ماش را به همراه کمی آب بگذارید تا پخته شود.

مرحله دوم: پخت مرغ

در ادامه مرغ را به همراه پیاز ۴ قاچ شده و زعفران و ادویه ها کمی داخل قابلمه تفت دهید و بعد روی مرغ آب جوش بریزید و صبر کنید تا مرغ پخته شود و بعد از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید. داخل کره و روغن پیاز را تفت دهید تا نرم شود و بعد هویج رنده شده را اضافه کنید و تفت دهید تا هویج کمی نرم شود. مرغ ریش ریش را به همراه زعفران کمی تفت دهید و کنار بگذارید. کشمش را جداگانه تفت دهید تا پف کنند.

مرحله چهارم: پخت ماش پلو

برنج را روی حرارت قرار دهید و بعد از نرم شدن در انتها ماش را اضافه کنید و برنج را آبکش کنید. کف قابلمه ته دیگ مناسب قرار دهید و مقداری از برنج بریزید و مقداری از مواد مرغی، همین طور ادامه دهید تا ماش پلو دم بکشد و بعد کشمش را روی پلو ریخته و دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ماش پلو با مرغ ریش ریش

  1. می توانید مقدار ماش را به دلخواه کم و زیاد کنید.
  2. می توانید مرغ را در انتها روی پلو قرار دهید.
  3. می توانید از هر نوع ته دیگی که دوست دارید برای تهیه این پلو استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید