حلوای هویج یکی از خوشمزه ترین حلوا ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید با هویج رنده شده یا پوره شده تهیه کنید. حلوا هویج با طعم زعفران بسیار مجلسی و خوش طعم است و بافت بسیار نرمی دارد. شما می توانید این حلوا را به راحتی داخل سینی ریخته و ماسوره بزنید و یا می توانید داخل قالب تارت ریخته و تزیین کنید و از انواع خلال ها برای آن استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوای هویج خوشمزه با زعفران را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا هویج

هویج500 گرم
آب1/2 پیمانه
روغن مایع1/2 پیمانه
گلاب1/2 پیمانه
آرد قنادی1 پیمانه
شکر1 پیمانه
کره30 گرم
زعفرانبه مقدار لازم

طرز تهیه حلوای هویج مجلسی با آرد

مرحله اول: پخت هویح

هویج را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل یک قابلمه ریخته و مقداری آب روی هویج بریزید و بگذارید تا هویج پخته شود و بعد از پخت از آب خارج کنید و داخل مخلوط کن یا به وسیله گوشتکوب برقی له کنید و یا می توانید هویج ها را خرد کنید و بعد از پخت رنده کنید.

مرحله دوم: تهیه شربت

برای تهیه شربت باید شکر و آب و گلاب را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا شکر حل شود ولی مواد به جوش نیاید و بعد از چند دقیقه زعفران دم کرده در اندازه دلخواه اضافه کنید و شربت را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: تفت دادن آرد

آرد سفید را برای 20 دقیقه داخل تابه تفت دهید تا بوی خامی مواد گرفته شود و بعد الک کنید و از تابه خارج کنید. سپس کره و روغن مایه را داخل تابه ریخته و بعد از ذوب شدن کره آرد را بریزید.

مرحله چهارم: تهیه حلوا هویج

و بعد پوره هویج را اضافه کنید و هم بزنید و بعد شربت را کم کم اضافه کنید و هم بزنید و زمانی که حلوا وسط تابه جمع شد و گهواره شد حلوا آماده شده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه حلوای هویج خوشمزه و مجلسی

  1. جوشاندن بیش از حد شربت حلوا خشک می شود.
  2. حرارت باید ملایم باشد تا حلوای لطیفی داشته باشید.
  3. می توانید از آرد سفید یا آ
4.4/5 - (67 امتیاز)

دسته بندی شده در: