ترشی توت فرنگی ممکن است به گوش تان نخورده باشد اما اگر از طرفداران ترشی هستید حتما ترشی توت فرنگی را امتحان کنید. برای تهیه ترشی یا مربا توت فرنگی حتما به یاد داشته باشید که از توت فرنگی تازه استفاده کنید. از خواص توت فرنگی می توان به داشتن کلسیم ویتامین کا و… اشاره کرد. این ترشی بسیار زود تهیه می شود و همین طور بعد از گذشت 24 ساعت قابل مصرف است و می توانید این ترشی را به مدت 1 ماه در یخچال نگه داری کنید. زمانی که از توت فرنگی برای تهیه مربا، سس، کمپوت یا سایر موارد استفاده می کنید می توانید طعم شیرین آن را همیشه همراه خود داشته باشید اما ممکن است بعضی افراد عاشق ترشیجات باشند که این ترشی مناسب آن ها است. از این ترشی می توانید به عنوان دورچین غذا های خود و تزیین و زیبا تر شدن سالاد ها نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی توت فرنگی

توت فرنگیبه مقدار لازم
شکر1/4 پیمانه
آب2/3 پیمانه
نمک2 ق غذاخوری
سرکهبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی توت فرنگی

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

در یک قابلمه 2/3 پیمانه آب بریزید سپس شکر و نمک را اضافه کرده و هم بزنید تا ترکیب شود. وقتی ترکیب جوش آمد توت فرنگی ها را که از قبل شسته بودید اضافه کنید. بنا به سلیقه خود می توانید برگ سبز توت فرنگی را جدا کنید یا توت فرنگی ها را برش دهید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

مواد تهیه شده را از روی گاز برداشته و در ظرف دیگری ریخته مقداری سرکه به آن اضافه کنید. توت فرنگی های ترشی شده طعم بسیار خوبی دارند. می توانید از این توت فرنگی ها در تهیه سالاد و ساندویچ استفاده کنید و کمی پنیر و کراکر را در دستور غذایی خود بگنجانید. زمانی که مایع به دست آمده را به تنهایی فریز می کنید می توانید از آن یک نوشیدنی خوب تهیه کنید. کمی برگ نعناع، کمی یخ و کمی آب توت فرنگی به ظرف اضافه کنید و آب را بدان بیفزایید. اگر این توت فرنگی ها منجمد شده اند می توانید به عنوان تکه یخ از آن استفاده کنید و بعد از ذوب شدن آن را بنوشید.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی توت فرنگی

  1. مقدار سرکه بستگی به شما دارد اگر می خواهید ترش تر شود می توانید مقدار بیشتری از سرکه استفاده کنید.
  2. برای حفظ رنگ از سرکه سفید استفاده کنید.
  3. ظرفی شیشه ترشی را خوب بشورید و باید عاری از هر گونه چربی باشد وگرنه ترشی کپک می زند.
  4. می توانید شکر را حذف کنید ولی برای تعادل در مزه ها ایجاد اضافه شده است.
Rate this post

دسته بندی شده در: