سالاد لوبیا قرمز یکی از انواع سالاد های سالم و راحت است که جز سالاد های بین المللی نیز هست. برای تهیه این سالاد می توانید از مواد مختلفی نیز استفاده کنید. این سالاد گزینه مناسب و عالی برای گیاهخواران یا افرادی که رژیم دارند نیز است. این سالاد را برای خوشمزه تر شدن می توانید به آن سس هم اضافه کنید اما خاصیت رژیمی خود را از دست می دهد. این غذا برای افراد دیابتی بسیار عالی هست و منبع ویتامین های زیادی است که برای دیابتی های عزیز خوب است. امروز در آشمزی طرز تهیه سالاد لوبیا قرمز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد لوبیا قرمز

لوبیا قرمز پخته2 لیوان
فلفل دلمه ای1 عدد
پیاز1 عدد
خیار1 عدد
گوجه گیلاسی1 لیوان
سیب زمینی1 عدد
ذرت بخارپز شده1/2 پیمانه
روغن زیتون و آبلیموی تازهبه مقدار لازم
کنجدبه مقدار دلخواه

طرز تهیه سالاد لوبیا قرمز

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

لوبیا قرمز را پاک کرده و بشویید و از شب قبل خیسانده تا نفخ آن گرفته شود. فلفل دلمه ای ها را شسته و به سلیقه خود خرد کنید. پیاز را نیز خرد کرده و سپس خیار را شسته و پوست گرفته و خرد کنید. آب لوبیا ها را عوض کرده و آب تازه بریزید سپس در قابلمه ریخته و بزارید بپزد وقتی کمی نرم شد گاز را خاموش کنید. سیب زمینی را نیز بشورید و آبپز کنید و به صورت نگینی ریز خرد کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد سالاد با یکدیگر

یک کاسه به اندازه مناسب آورده و لوبیا قرمز پخته شده را در آن بریزید فلفل دلمه ای و پیاز را اضافه کرده و هم بزنید. خیار و گوجه گیلاسی و سیب زمینی و ذرت را نیز اضافه کرده و دوباره هم بزنید. روغن زیتون را نیز اضافه کرده همچنین می توانید زیتون را از هسته جدا کرده و کمی در سالاد خرد کنید. اگر دوست داشتید می توانید چند قطره در آن آبلیمو نیز بریزید. و در آخر کنجد را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند. در این سالاد می توانید مرغ هم بریزید برای این کار مرغ را از قبل با کمی آب بزارید بجوشد وقتی پخت ریش ریسش کرده و به مواد اضافه کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سالاد لوبیا قرمز

  1. می توانید نخود فرنگی هم در سالاد استفاده کنید برای این کار یا کنسرو شده آن را خریداری کرده نخود فرنگی را کمی با آب جوشانده تا کنسروی شود و کمی هم به آن نمک اضافه کنید.
  2. برای پخت لوبیا قرمز می توانید به آن کمی نمک نیز اضافه کنید.
  3. اگر لیمو تازه دارید به جای آبلیمو بهتر است از آن استفاده کنید چون عطر و طعم بهتری دارد.
3.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: