شربت کهکشانی به دلیل رنگ های متنوع و زیبای این شربت از آن در مجالس خاص از جمله خواستگاری نیز استفاده می شود. در این شربت از پنیرک و آبلیمو استفاده می شود که از خواص پنیرک می توان به ضد درد و التهاب، درمان سرفه، درمان سنگ کلیه و… اشاره کرد. همچنین به دلیل استفاده از آبلیمو در این شربت این شربت خنک کننده بود و مناسب روز های گرم تابستان شما است. در تهیه این شربت وقتی آبلیمو را به پنیرک اضافه می کنید باعث تشکیل یک رنگ صورتی فوق العاده زیبا در آن می شود. استفاده از خاکشیر و تخم شربتی نیز آن را مفید تر کرده و همچنین رنگ زیبای آن باعث شادابی در روز های تابستان می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت کهکشانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شربت کهکشانی

گل پنیرک3 ق غذاخوری
تخم شربتی و خاکشیربه مقدار دلخواه
آبلیموبه مقدار لازم
شکردر صورت نیاز
شربت بهار نارنج، ریواس و…در صورت تمایل
یخبه مقدار لازم

طرز تهیه شربت کهکشانی

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

تخم شربتی را چند بار با آب گرم شسته سپس مقداری آب در آن باقی بزارید تا خیس بخورد و تخم شربتی ها ها آب را به خود جذب کند. خاکشیر را نیز سنگ شور کنید یعنی چند بار آب آن را از یک ظرف به ظرف دیگر منتقل و آب را عوض کنید. گل پنیرک را که می توانید از عطاری ها تهیه کنید در مقداری آب سرد ریخته و به مدت یک ربع در آب سرد قرار دهید و با قاشق هم بزنید تا رنگ آن به آب منتقل شود.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد شربت کهکشانی

در ظرفی که می خواهید شربت را در آن سرو کنید پنیرک را ریخته و چند قالب یخ که اگر دوست داشته باشید می توانید در قالب های فانتزی آب را ریخته و یک گل محمدی در آن قرار دهید تا زیبا تر شود در غیر این صورت می توانید از یخ ساده استفاده کنید. تخم شربتی و خاکشیر را نیز اضافه کرده سپس اگر مایل هستید یک نوع شربت دیگر نیز مانند بهار نارنج اضافه کنید. در آخر مقداری آبلیمو به آن اضافه کرده تا رنگ صورتی شربت حاصل شود.

فوت و فن های طرز تهیه شربت کهکشانی

  1. شما می توانید در تهیه این شربت برای متنوع شدن رنگ آن از شربت های ریواس، سکنجبین، بهار نارنج یا هر شربت دیگری نیز استفاده کنید.
  2. می توانید در آخر کار نیز کمی پنیرک اضافه کنید تا لایه اول بنفش شود.
  3. اگر از شربت های دیگر استفاده نمی کنید ممکن است شربت کهکشانی شما شیرین نباشد و از این طعم خوشتان نیاید پس بهتر است کمی شکر به آن اضافه کنید.
4.1/5 - (15 امتیاز)

دسته بندی شده در: