ترشی لوبیا سبز یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و راحت می باشد. این ترشی خوشمزه را می توانید به صورت درسته یا خرد شده تهیه کنید. برای تهیه این ترشی لوبیا سبز باید قیطونی باشد تا ترشی ترد و خوشمزه ی داشته باشید. شما می توانید از سرکه قرمز یا سفید برای تهیه ترشی استفاده کنید و فقط فرق این دو در مقدار تند و تیزی ترشی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی لوبیا سبز خرد شده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی لوبیا سبز خوشمزه و تند و تیز

لوبیا سبز1 کیلوگرم
سیر4 عدد
فلفل تند2 عدد
سرکه و نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز خرد شده و خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی لوبیا سبز

ابتدا باید لوبیا سبز را آماده کنید برای این کار سر و ته لوبیا را بزنید و بشورید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود و بعد به اندازه دلخواه خرد کنید، می توانید لوبیا سبز را درسته ترشی کنید و یا به اندازه دلخواه خرد کنید.

مرحله دوم: جوشاندن لوبیا سبز

داخل قابلمه کمی سرکه ریخته و یک ق غذا خوری نمک بریزید و لوبیا سبز را اضافه کنید و برای 20 دقیقه بجوشانید تا کمی نرم شود. حالا مواد را صاف کنید تا سرکه از لوبیا سبز جدا شود و بعد سرکه را جدا قرار دهید تا خنک شود.

مرحله سوم: تهیه ترشی لوبیا سبز

حالا سیر ها را پوست بگیرید و فلفل را بشورید. لوبیا سبز خشک شده را به صورت لایه ای با سیر و فلفل بریزید و سرکه خنک شده روی آن بریزید و در آن را محکم ببندید و بعد از دو سه روز ترشی حاضر است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی لوبیا سبز خوشمزه و فوری

  1. لوبیا سبز باید نازک باشد.
  2. می توانید از سرکه قرمز یا سفید استفاده کنید.
  3. به دلخواه می توانید از هویج رنده شده نیز استفاده کنید.
  4. می توانید کمی سیاه دانه به مواد اضافه کنید.
4.2/5 - (22 امتیاز)

دسته بندی شده در: