کمپوت گلابی یکی از انواع کمپوت ها می باشد که بسیار خوشمزه و راحت است و می توانید به سادگی این کمپوت را در خانه داخل شیشه بریزید و در فصل غیر گلابی استفاده کنید. تهیه کمپوت گلابی روش بسیار ساده ی برای نگهدرای طولانی مدت گلابی می باشد. شما می توانید با افزودن کمی زعفران می توانید کمپوت گلابی زعفرانی تهیه کنید. گلابی برای پوست بسیار مفید و باعث رفع چین و چروک بدن بسیار مفید است و گوارش و قلب و عروق نیز گزینه بسیار خوبی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه کمپوت گلابی را به شما آموزش خواهیم داد همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت گلابی در خانه

گلابی2 کیلوگرم
شکر2 پیمانه
آب8 پیمانه
زعفراننوک ق چای خوری
گلاب2 ق غذا خوری
لیموترش1 عدد

طرز تهیه کمپوت گلابی خوشمزه و خانگی

مرحله اول: آماده سازی گلابی

ابتدا باید گلابی ها را خوب بشورید. شما می توانید به دلخواه گلابی را با پوست و یا بدون پوست کمپوت کنید. گلابی را پوست بگیرید و از وسط به دو نیم کنید و روی گلابی آب بگیرید و صبر کنید تا خشک شود.

مرحله دوم: پخت مواد

یک قابلمه را روی حرارت قرار دهید و آب و شکر را اضافه کنید و بعد ذوب شدن شکر نوبت اضافه کردن گلابی ها می باشد. بعد از 10 دقیقه زعفران و گلاب و آب لیموترش تازه را به گلابی ها اضافه کنید و بعد از 5 دقیقه از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: تهیه کمپوت گلابی

گلابی ها تهیه شده را داخل شیشه بریزید و شهد را روی آن بریزید و درب شیشه را خوب بسته و داخل یک قابلمه به صورت سر و ته قرار دهید و آب سرد داخل قابلمه بریزید به طوری که شیشه ها تا سر داخل آب باشند و برای 20 دقیقه بگذارید تا بجوشد و به صورت سر و ته روی دستمال قرار دهید تا هوا گیری انجام شود. کنسرو گلابی ما آماده شده است و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کمپوت گلابی برای مدت طولانی در یخچال

  1. افزودن کمی وانیل نیز باعث خوشرنگ شدن کمپوت می شود.
  2. افزودن زعفران اختیاری می باشد.
  3. صبر کنید تا شیشه ها خنک شوند و بعد در یخچال قرار دهید.
  4. از ظرف شیشه ای با درب فلزی استفاده کنید.
4.1/5 - (35 امتیاز)

دسته بندی شده در: