لوبیا پلو با سویا یکی از روش های این پلو خوشمزه ایرانی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید به راحتی این پلو را بدون استفاده از گوشت تهیه کنید. برای تهیه این پلو نیاز به سویا دارید. سویا یکی از پروتئین های بسیار کامل و مقوی می باشد که می توانید به راحتی جایگزین گوشت یا مرغ کنید. این پلو روش تهیه بسیار ساده و فوری دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه لوبیا پلو با سویا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لوبیا پلو با سویا

پیاز1 عدد
برنج4 پیمانه
لوبیا سبز2 پیمانه
گوجه فرنگی4 عدد
رب1 ق غذا خوری
پودر دارچین1 ق چای خوری
زیره و ادویه پلویی1 ق چای خوری
سویا1 پیمانه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه لوبیا پلو با سویا خوشمزه و گیاهی بدون گوشت

مرحله اول: تفت دادن لوبیا سبز

ابتدا برنج را با کمی نمک خیس کنید و کنار قرار دهید. سپس لوبیا سبز را خرد کنید و بشورید. داخل یک تابه کمی روغن ریخته و گوجه ها را پوره یا رنده کنید و داخل تابه بریزید و کمی تفت دهید و در ادامه لوبیا سبز را اضافه کنید و به همراه گوجه ها خوب تفت دهید تا خوشرنگ شود.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز و سویا

سویا را داخل کاسه ریخته و روی آن آب گرم بریزید و صبر کنید تا نرم شود. سپس آبکش کنید و با دست فشار دهید تا آب اضافی خارج شود. داخل یک تابه پیاز را خرد کنید و با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید و در ادامه سویا را اضافه کنید و سرخ کنید تا بوی خامی سویا گرفته شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی پلو

در ادامه رب را به همراه ادویه های گفته شده و کمی نمک به سویا اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود. سپس لوبیا سبز تفت خورده را اضافه کنید و تفت دهید تا مواد به خوبی سرخ و عطر ادویه ها بلند شود.

مرحله چهارم: تهیه لوبیا پلو بدون گوشت

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا بجوشد و نرم شود. سپس آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مناسب قرار دهید و برنج و مواد میانی تهیه شده را به صورت لایه ای بریزید و در صورت دلخواه روی هر لایه کمی زعفران بریزید. لوبیا پلو را برای 30 دقیقه دم بگذارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لوبیا پلو گیاهی با سویا و گوجه فرنگی

  1. می توانید به دلخواه فقط از گوجه استفاده کنید.
  2. ادویه ها نقش مهمی در تهیه این غذا دارند و بهتر است حذف نکنید.
  3. می توانید به مواد میانی کمی سیر اضافه کنید.
4.4/5 - (14 امتیاز)

دسته بندی شده در: