شیر کاکائو یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و پر طرفدار است که هم به صورت سرد و هم گرم سرو می شود. این نوشیدنی طرز تهیه بسیار راحتی دارد و از مخلوط پودر کاکائو و شکر به دست می آید و تبدیل به یکی از نوشیدنی های محبوب در دنیا شده است. نخستین کسی که از کاکائو استفاده کردند، مردمان آمریکا بودند که از دانه های کاکائو رشد کردند و برای تهیه نوشیدنی ها استفاده کردند. نخستین کسی که دانه کاکائو به اروپا آورد کریستوف کلمب بود. در قدیم این نوشیدنی را از دانه کاکائوی آسیاب شده و آب به صورت گرم سرو می شده است و بعد ها که شکر وارد بازار شد این شیر کاکائو را با شکر تهیه کردند. انگلیسی به شیر کاکائو شیر اضافه کردند و آن را بعد از شام میل می کردند. امروز در آشمزی طرز تهیه شیر کاکائو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیر کاکائو خانگی به روش کافی شاپی به ازای هر 1 لیوان شیرکاکائو

شیر1 پیمانه
پودر کاکائو1 ق غذا خوری
شکر1.5 تا 2 ق غذا خوری
نشاسته ذرت1/4 ق چای خوری

طرز تهیه شیر کاکائو مجلسی و خوشمزه و بازاری

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

مواد خشک را باید داخل قابلمه بریزید، یعنی پودر کاکائو و شکر و نشاسته ذرت را باهم مخلوط کنید و باید شیر را به صورت کم کم اضافه کنید و مداوم هم بزنید تا مواد کاملا داخل شیر حل شود. اگر از ابتدا همه شیر را اضافه کنید مواد گلوله می شود.

مرحله دوم: جوشاندن مواد

در ادامه قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و با یک قاشق مداوم هم بزنید تا یکدست شود. وقتی شروع به جوشیدن کردن با حرارت خیلی کم برای 10 دقیقه بگذارید تا بجوشد و غلیظ شود.

مرحله سوم: تهیه شیر کاکائو

وقتی شیر کاکائو غلیظ شد از روی حرارت بردارید. دقت کنید غلظت شیر کاکائو بعد از خنک شدن بیشتر می شود. شیر کاکائو را در دمای محیط قرار دهید و از یک صافی رد کنید تا اگر گلوله ای داخلش باشد جدا شود. سپس در یخچال قرار دهید تا خنک شود و بعد سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شیر کاکائو خوشمزه و بازاری

  1. نشاسته ذرت باعث غلیظ تر شدن شیرکاکائو می شود.
  2. می توانید شیر کاکائو را هم به صورت گرم و سرد سرو کنید.
  3. هرچقدر پودر کاکئو مرغوب باشد رنگ شیر کاکائو تیره می شود.
  4. شیرینی این نوشیدنی به ذائقه شما بستگی دارد.
4.2/5 - (55 امتیاز)

دسته بندی شده در: