کوکی گردویی یکی انواع کوکی ها می باشد که بسیار پر طرفدار و خوشمزه می باشد و شما می توانید این کوکی را همانند دیگر کوکی با فر و بدون فر تهیه کنید. کوکی گردویی طعم فوق العاده ای دارد و برای کسانی که طعم کوکی گردویی با شکلات را دوست دارند گزینه بسیار خوبی می باشد. بافت این کوکی بسیار نرم و خوشمزه می باشد و شما می توانید همه مواد را با کمک یک پیمانه آشپزی یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکی گردویی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کوکی گردویی و شکلاتی

آرد2 پیمانه
کره70 گرم
روغن30 گرم
شیر70 گرم
پودر قند110 گرم
پودر کاکائو1 ق غذا خوری
تخم مرغ2 عدد
گردو80 گرم
شکلات چیپسی80 گرم
بیکینگ پودر1 ق چای خوری
وانیل1/2 ق چای خوری

طرز تهیه کوکی گردویی و خوشمزه با فر و بدون فر

مرحله اول: آماد سازی مواد

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس همه مواد را به کمک ترازو اندازه گیری کنید. فر را با دمای 170 درجه روشن کنید تا گرم شود. سپس آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و الک کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه کره به دمای محیط رسیده را به همراه پودر قند با همزن برقی بزنید تا روشن و حجیم شود. سپس با کمک یک لیسک دور گیری کنید تا تمام کره هم بخورد. و بعد روغن و تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و با افزودن تخم مرغ آخر باید وانیل را نیز بریزید.

مرحله سوم: تهیه خمیر

در ادامه مخلوط آرد و را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود. سپس در انتها گردو خرد شده را به همراه شکلات چیپسی نسوز اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر یکدست بدست بیاید. روی سینی کاغذ روغنی قرار دهید و اگر می خواهید بدون فر آن را تهیه کنید داخل تابه دو طرفه کاغذ قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت کوکی گردویی

با کمک اسکوپ از مواد بردارید و با فاصله از هم روی سینی قرار دهید و داخل فر از قبل گرم شده به مدت 20 دقیقه با دمای 170 درجه قرار دهید و برای پخت بدون فر نیز باید درب تابه را بسته و 25 دقیقه زمان دهید تا کوکی ها پخته شوند. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کوکی گردویی با طعم شکلات

  1. با این مقدار 15 عدد به شما کوکی می دهد.
  2. خمیر را زیاد ورز ندهید وگرنه به روغن می افتد.
  3. می توانید بجای کره از مارگارین استفاده کنید.
  4. شکلات چیپسی حتما باید نسوز استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: